Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek na trasie Tour de Pologne w naszym regionie

Facebook Twitter

 Nie żyje Bjorg Lambrecht z grupy Lott-Soudal, zmarł na stole operacyjnym w szpitalu w Rybniku. Do tragedii doszło na trasie w Czerwionce- Leszczynach. Kolarz wypadł z drogi i uderzył głową w betonowy przepust.

www.facebook.com/LottoSoudalCyclingTeam

Po sportowca przyleciał do Bełku śmigłowiec LPR, jednak medycy zdecydowali o transporcie karetką. Kolarz był w bardzo złym stanie, nie udało się go uratować– słyszymy w szpitalu.

Jak podają komentatorzy upadków na trasie było więcej, z powodu deszczu zrobiło się bardzo ślisko. ’Deszcz-słońce-deszcz-słońce’ – czytamy na Facebooku TDP. Tam także podano pierwsze informacje o wypadku:

Z przykrością informujemy o poważnym wypadku Bjorga Lambrechta z grupy Lotto Soudal, który jest transportowany do szpitala po błyskawicznej akcji ratunkowej.

O wypadku pisali do nas także słuchacze:

Po godzinie 16.00 na trasie Tour de Pologne na odcinku w Bełku, ulica Palowicka, jeden z kolarzy uderzył w krawężnik. Lądował śmigłowiec LPR, na miejscu też straże pożarne. Kolarz reanimowany. Ostatecznie przetransportowany karetką do szpitala w asyście policji. Prawdopodobnie kolarz to Belg.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj