Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Alter Sport Festiwal i walka o Puchar Świata w Rybniku

Facebook Twitter

Będą fruwali na swoich rowerach, ale to tylko jedna z atrakcji. Rybnik po raz drugi będzie gościł przedstawicieli sportów alternatywnych. Pod koniec sierpnia (25.08.) odbędzie się Alter Sport Festiwal, impreza mająca przedstawić dyscypliny nieolimpijskie, często niszowe i mało znane.

Fot. jklugiewicz \ pixabay.com

Myślę, że rybniczanie i nie tylko, znów chętnie przyjdą zobaczyć i poznać te ciekawe sporty – mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku, Arkadiusz Skowron:

Będziemy mieli dosyć ciekawą propozycję dla tych wszystkich mieszkańców, którzy interesują się nie tylko tzw. głównymi sportami olimpijskimi i drużynowymi dyscyplinami sportowymi, ale właśnie takimi, które są nieco niszowe, czy zaliczają się do sportów ekstremalnych. Będzie to propozycja zobaczenia, sprawdzenia jak się daną dyscyplinę uprawia, czy ewentualnie jaka jest technika poszczególnych dyscyplin sportowych. W zeszłym roku to były różne dyscypliny: od street workoutu czy strzelectwa, czy jakieś gry stolikowe. Tchoukball tak samo był i to jest propozycja dla mieszkańców, żeby przyszli zobaczyć.

Co ciekawe w tym roku w ramach festiwalu odbędą się także zawody Pucharu Świata w dirt jumpingu. Podziwiać będzie można najlepszych zawodników świata, którzy rywalizować będą w konkurencji Big Air, czyli ewolucjach wykonywanych na rowerze w powietrzu. W światowej czołówce jest pochodzący z Suszca, Szymon Godziek, zawodnik MTB Freestyle, którego nie zabraknie w gronie startujących:

Bardzo się cieszę, że Rybnik się zdecydował nam zaufać i pozwolić się tutaj pojawić. Podczas Alter Sport Festiwal postawimy ogromną skocznię, na której rozegramy zawody best trick, czyli zawody o najlepszy trik. Skocznia będzie tak specjalnie przygotowana, że będzie pozwalała nam na wykonywanie trików, których jeszcze na świecie nie było przez nikogo zrobionych. Są to podwójne, a nawet potrójne salta do przodu, do tyłu, rotacje w bok i łączenie tych wszystkich trików w jedną całość w taki sposób, jak jeszcze nikt inny nie zrobił.   

Czy wielokrotny mistrz Polski i trzeci zawodnik ubiegłorocznego cyklu zawodów Pucharu Świata, szykuje jakiś specjalny trick na zawody w Rybniku?

Tak mam specjalny trik, którego nie mogę oczywiście zdradzić, trenuję go do specjalnego basenu z gąbkami i mam nadzieję, że będę w stanie go wykonać i czysto wylądować tutaj, co zapewni mi pierwsze miejsce. Chociaż nie wiem, co konkurencja przygotuje, bo konkurencja będzie dosyć mocna. Będą zawodnicy i z Łotwy i z Rosji, z Czech, Austrii, Niemiec. Oprócz tego przyjedzie jeszcze czołówka z Hiszpanii, więc poziom będzie bardzo wysoki i mam nadzieję, że nic nikomu się przede wszystkim nie stanie.

Zawody i cały Alter Sport Festiwal już  25 sierpnia, na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku. Wstęp dla wszystkich jest wolny. Dodajmy, że po emocjach sportowych organizatorzy przygotowali także atrakcje muzyczne, wystąpią między innymi DJ Shaun Baker & Jessica Jean.

Program Alter Sport Festiwal:

24.08.2018

 • 14:00 Jazdy testowe Big Air
 • 17:00 Pit Party – sesja autografów
 • 18:00 Oficjalny trening Big Air – Puchar Świata

25.08.2018

 • 12:00 Rozpoczęcie Alter Sport
 • 14:00 Prezentacje, pokazy Alter Sport
 • 15:00 Oficjalny trening Big Air – Puchar Świata
 • 18:00 Prezentacja
 • 18:15 Big Air – Puchar Świata (eliminacje)
 • 19:30 Big Air – Puchar Świata (finały)
 • 20:00 Koncert Lexxus MC
 • 21:30 Koncert Shaun Baker & Jessica Jean.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj