Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biblioteka w Rudach Raciborskich poleca kiermasz „Świat w jednym miejscu”

Facebook Twitter

Ta niedziela (22.05.) zapowiada się atrakcyjnie w Rudach Raciborskich. Tamtejsza biblioteka w ramach Tygodnia Bibliotek przygotowała jarmark, a na nim między innymi podróż w czasie do początków państwa polskiego ze stowarzyszeniem Drengowie znad Górnej Odry.

Kiermasz „Świat w jednym miejscu” odbędzie się 22 maja, w godz. 10.00-17.00, przed dziedzińcem opactwa, to ulica Cysterska 4.

W czasie kiermaszu przewidywane są różnorodne atrakcje, m.in. podróż w czasie do początków państwa polskiego, prezentację stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry oraz Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, przedstawienie historycznych przypowiastek właściciela Persjarnii Zembrzyckich „O pasów kontuszowych noszeniu opowieść krótka” , wystrzał artyleryjski na zakończenie Jarmarku.

W czasie trwania Jarmarku będzie można nabyć rękodzieło wykonane przez lokalnych rzemieślników, odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek na wsparcie dla Ukraińców oraz akcja Fundacji DKMS, której misją jest poszukiwanie dawców szpiku dla potrzebujących pacjentów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023