Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Bohaterowie” – wystawa fotografii Radosława Czapli [WIDEO]

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na wystawę ,,Bohaterowie'', która będzie czynna od 01.06.2020 r. do 31.08.2020 r.

fot.screen wideo: "Bohaterowie" kulisy powstawania projektu

Cykl „Bohaterowie” przedstawia sylwetki dzieci, które potrzebują pomocy i wsparcia w leczeniu czy rehabilitacji.Wystawa propaguje proces pomagania oraz wyzwala humanitarne procesy społeczne.

Wierzę, że taka forma przedstawienia potrzebujących dzieci poruszy serca i zachęci do wsparcia naszych małych wojowników. Moim założeniem było skupienie uwagi na człowieku, sprawienie, by przez fotografię widz mógł się dokładnie przyjrzeć, zbliżyć, zauważyć drugą osobę, wyzwolić względem niej pozytywne emocje. Stając oko w oko z bohaterami zarażamy się ich aurą i sami chcemy być lepsi. W procesie oglądania zdjęć możemy zaciekawić się drugą osobą, chcemy pomóc innym, i sami możemy stać się bohaterami.

– informuje Radosław Czapla

Tak wyglądały kulisy powstawania tego projektu:

 

Radosław Czapla – od początku swojej działalności zawodowej zaangażowany jest w różne projekty społeczne. Od lat współpracuje z wieloma organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami na Śląsku. Przez ponad dekadę pracował jako psychoterapeuta z młodzieżą w ośrodku „Dom Nadziei”, w tym ostatnie 5 lat jako lider. Z wykształcenia pedagog specjalny, ale również plastyk o specjalności fotografia artystyczna, absolwent Wrocławskiej Szkoły Fotografii. Ma za sobą liczne wyróżnienia, wystawy fotograficzne, a jego działalność twórcza powoli nabiera rozpędu. W jego fotografii głównym tematem jest człowiek oraz natura. Obecnie prowadzi własną działalność – zaraża pasją innych prowadząc warsztaty fotograficzne w Knurowie i Katowicach oraz zajmuje się profesjonalnym wydrukiem wielkoformatowym fotografii , w tym wystaw fotograficznych. Specjalizuje się w portrecie, oświetleniu studyjnym oraz fotografii dokumentalnej, a artystycznie fascynuje go krajobraz i fotografia natury. Dodatkowo prowadzi treningi wspinaczki z dziećmi i młodzieżą w Gierałtowicach oraz w gliwickiej Arenie.

Wystawę będzie można zobaczyć online oraz osobiście w galerii od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na termin oglądania indywidualnego (tel. 32 4216222, 513064196).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023