Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Co koniecznie należy zobaczyć w Tel Awiwie? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Są takie miejsca, które albo się kocha i do nich wraca, albo zwiedza raz i nie zaprząta nimi więcej głowy. Tel Awiw jest z pewnością jednym z takich miast, które może podzielić podróżników. Jedni mówią, że nie ma w nim nic ciekawego do zobaczenia, bo jest to dość młoda metropolia, inni, że czuć panuje tutaj specyficzny klimat i koniecznie trzeba poczuć go na własnej skórze.

Bliski Wschód zachwyca oryginalnością, tradycjami i zwyczajami, które pielęgnowane są często od starożytnych czasów. Tel Awiw to miasto, które powstało jako uzupełnienie portu, ale prześcignęło jego rozwój i wchłonęło go. Dziś jest jedną z większych metropolii, która uznawana jest za nieformalną stolicę państwa Izrael. Taka sytuacja dużo mówi o znaczeniu Tel Awiwu dla całego świata. Co warto zobaczyć, zwiedzając to niezwykłe miasto?

Kilka słów o historii Tel Awiwu, czyli Stara Jaffa

Uznaje się, że port w Jaffie jest jednym z najstarszych portów na świecie. Koniecznie trzeba tu przyjść na zachód słońca oraz poznać tę część miasta, która zatrzymała się w dawnych czasach. Warto zobaczyć wieżę zegarową, meczet Mahmudiego czy synagogę Beit Zunana. Spacer główną ulicą można przedłużyć i odwiedzić Muzeum Starożytności. Koniecznie należy sprawdzić, co aktualnie sprzedawane jest na lokalnym pchlim targu i wypić aromatyczną kawę w jednej z kawiarni przy głównym placu. Miłośnicy poznawania kraju przez zakupy na targach powinni przystanąć na bazarze Karmel. To ciekawie zorganizowane miejsce, gdzie na każdej ulicy zbierają się sprzedawcy konkretnych artykułów. Na jednej można kupić owoce, na innej warzywa lub ubrania. Można porównać oferty i potargować się ze sprzedającym. Wszyscy, którzy myślą o takim wyjeździe, mogą przeanalizować oferty lotów w serwisach takich jak FRU.PL: https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Tel+Awiw+Jafa-TLV/. Wyloty z różnych miast i w różnych terminach sprawiają, że każdy znajdzie lot dla siebie.

Nowoczesny rozwój miasta

Wiele sprzeczności prezentuje sama architektura miasta, na przykład kompleks budynków w stylu Bauhaus. Koniecznie należy przespacerować się ulicami Białego Miasta, które zachwyca rozwiązaniami inżynierskimi i budzi podziw architektów z całego świata. Okrągły rynek z fontanną na placu Chaima Bialika to kolejny punkt, który jest dowodem na to, że nowe dobrze wygląda obok starego. Warto odwiedzić również platformy widokowe znajdujące się w wieżowcach, z których rozciąga się niesamowity widok. Linie budynków widoczne z wybrzeża z kolei przywodzą na myśl Nowy Jork i to do tego miasta porównywany jest często Tel Awiw. Czyste piaszczyste plaże i ciepła woda z pewnością kojarzą się jednak już bardziej z egzotyką. Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, place zabaw przy plaży, szkoły nurkowania i surfingu, nie pozwolą nikomu się tu nudzić.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj