Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

COK: Autostopem przez Pakistan

Facebook Twitter

Autostopem przez Pakistan już dziś (21.05.). Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" proponuje wirtualną podróż z Sonią Bałą.

Podróżniczka spędziła w Pakistanie 6 tygodni a autostop pozwolił na bliskie spotkania z mieszkańcami i zaglądnięcie do ich domów. Czy tego azjatyckiego kraju trzeba się bać? Na to i inne pytania odpowiedzi w czwartek od 18:00, na fb na profilu – Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” – COK

Sonia Bała jest podróżniczką a o swojej wizycie w Pakistanie mówi: W Pakistanie spędziłam 6 tygodni, przemierzając ten kraj niemal wyłącznie autostopem. Taki środek transportu pozwolił na prawdziwe doświadczenie tego miejsca, bliskie spotkania z mieszkańcami, zaglądnięcie do pakistańskich domów.

Czy Pakistan to kraj, którego należy się bać? Czy marzenie o przejechaniu słynnej drogi Karakorum Highway obciążone jest spotkaniem z terrorystami? W co się ubierać, by zaskarbić sobie sympatię i szacunek miejscowych? Jakie to uczucie przekroczyć najwyżej położone przejście graniczne świata? Co się jada u podnóży Karakorum i Himalajów? Dlaczego strażnicy na granicy Pakistanu i Indii muszą mieć iście akrobatyczne zdolności? Na te i wiele innych pytań odpowiem w czasie prelekcji o jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących krajów, w których byłam.

– informuje Sonia Bała.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj