Czwarta wygrana rybnickich piłkarzy w tym sezonie.

W sobotę (08.09) Energetyk ROW Rybnik wygrał wyjazdowe spotkanie z Turem Turek 2:1. Rybniczanie prowadzili do przerwy 1:0 po golu Marka Gładkowskiego, 5 minut po wznowieniu gry w drugiej połowie, drugiego gola dla ROW strzelił Kamil Kostecki.

Gospodarze odpowiedzieli tylko bramką Łukasza Staronia. Dzięki wygranej podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka dopisali do swojego konta 3 kolejne punkty, mają ich teraz 13 i jak na razie zajmują czwarte miejsce w tabeli grupy zachodniej II ligi. W następnym meczu Energetyk ROW zmierzy się na własnym boisku z Elaną Toruń. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę (16.09), a nie jak planowano w piątek (14.09). Na wniosek policji spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców gości.

Tur Turek – Energetyk ROW 1:2 (0:1)

Tur Turek – ROW Rybnik 1:2 (0:1)
0:1 – Marek Gładkowski (37.)
0:2 – Kamil Kostecki (50.)
1:2 – Łukasz Staroń (69.)

Skład ROW-u: Kajzer – Kutarba, Grolik, Szary, Krotofil – Jary, Muszalik – Wieczorek, Kostecki, Kurzawa – Gładkowski.