TS ROW Rybnik lepszy od lidera, medal coraz bliżej

Piłkarki nożne TS ROW-u Rybnik pokonały lidera. Zespół występujący w ekstraklasie futsalu kobiet wygrał wyjazdowe spotkanie z Rekordem-Bielsko-Biała 4:3.

ts row rybnik

To było ciekawe i emocjonujące widowisko. Zespół z Bielska-Białej to niekwestionowany lider w tabeli, który wygrał wszystkie mecze w tym sezonie. Wszystkie aż do spotkania z TS ROW-em. Po pierwszej połowie „frelki” prowadziły 2:0 po golach Blanki Cyganek i Agaty Sobkowicz, w drugiej podwyższyła Katarzyna Jasińska. Wtedy straty zaczął odrabiać Rekord. W ostatnich dwóch minutach meczu padły aż trzy bramki, dla TS ROW raz jeszcze trafiła Sobkowicz i ten gola dał wygraną jej drużynie 4:3.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu rybniczanki zajmują trzecie miejsce w tabeli. Mają matematyczne szanse na drugą lokatę, a jedna wygrana dzieli je od brązowego medalu mistrzostw Polski. Kolejny mecz w niedzielę (21.04). TS ROW będzie gospodarzem spotkania, jednak nie zgra w hali rybnickiego ekonomika, gdzie tego dnia będzie… lokal wyborczy.

Spotkanie przeciwko drużynie z Poznania odbędzie się w Siemianowicach Śląskich o godzinie 17. To tam zespół może świętować zdobycie medali.

Rekord Bielsko-Biała – TS ROW Rybnik 3:4 (0:2)

0:1 – Cyganek (8), 0:2 – Sobkowicz (16), 0:3 – Jasińska (29), 1:3 – Moskała (35), 2:3 – Chóras (39), 2:4 – Sobkowicz (39), 3:4 – Chóras (40)

Rekord: Majewska – Szostak, Sydorenko, Czyż, Moskała, Pietrzyk, Chóras, Galus, Fal, Shevchuk, Kaim, Bzowska

TS ROW: Andżelika Dąbek (B), Katarzyna Jasińska, Marlena Jaszyk, Katarzyna Rozmus, Agata Sobkowicz (C). Rezerwa: Wiktoria Aumiiller, Martina Bulavova, Blanka Cyganek, Roksana Kołek, Magdalena Łuczak, Maja Stopka