Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Debata w Cieszynie: Czy pandemia może być nowym początkiem?

Facebook Twitter

Świetlica Krytyki Politycznej „Na Granicy" w Cieszynie zaprasza na podsumowanie cyklu wydarzeń pod wspólnym hasłem odwaga, oraz rozpoczęcie nowego cyklu pod hasłem odpowiedzialność. Po kilku spotkaniach, debatach, seminariach postanowiono przeproadzić dyskusję panelową pt. "Czy pandemia może być nowym początkiem?"

Prawdopodobnie każdy z nas pandemię będzie kojarzyć z jednej strony z ciszą i pustką, które potęgowały w nas lęk i niepewność, kiedy przemykaliśmy między ulicami. Z drugiej strony z solidarnością mieszkańców w radzeniu sobie ze skutkami epidemii. Czy te dwie strony coś łączy w perspektywie przyszłości samorządów, miasta, Cieszyna? Tak – Wspólnota!

– Czytamy na zaproszeniu, które trafiło do naszej redakcyjnej skrzynki.

Ciężar walki z pandemią spadł na samorządy i składające się na nie wspólnoty lokalne. Od współpracy tychże, od relacji pomiędzy nimi, wspólnie wypracowanych polityk będzie zależeć powodzenie miast i kondycja miejskości. Czy pandemia stanie się szansą na nowy początek, na zbudowanie nowego mitu miejskiego, na zabezpieczenie przed strachem? Czy uda się przekuć praktyki solidarnego radzenia sobie w czasie pandemii w zaufanie? Czy wiedza, której dostarczyły wspólnoty lokalne za pomocą swoich reakcji i działań będzie brana poważnie pod uwagę w dalszym planowaniu inwestycji, strategii, przyszłości miast?

Na te pytania będą szukać odpowiedzi uczestnicy debaty, która odbędzie się 3 lipca o godzinie 17.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” oraz będzie transmitowana online na kanale YouTube Krytyki Politycznej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: (+48) 609 724 500 lub mailowe cieszyn@poczta.krtykapoityczna.pl (do 1 lipca 2020). Obowiązują maseczki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj