Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

II tura wyborów samorządowych przed nami. Piotr Kuczera mobilizuje wyborców

Facebook Twitter

II tura wyborów samorządowych za niecałe dwa tygodnie. W Rybniku, w sztabach obu kandydatów mobilizacja. Piotr Kuczera zapowiada większe zaangażowanie w terenie.

II tura wyborów samorządowych

II tura wyborów samorządowych już 21 kwietnia

Mamy starcie dwóch światów, ale to ja mam większość w Radzie Miasta – mówił dziś (09.04.) urzędujący prezydent Piotr Kuczera z Koalicji Obywatelskiej, który w II turze zmierzy się z Andrzejem Sączkiem z PIS. 21 kwietnia panowie powalczą o to kto przez kolejne 5 lat będzie rządził Rybnikiem. W I turze Kuczera uzyskał 41,43 procent poparcia mieszkańców Rybnika, Sączek 29,39 procent.

Piotr Kuczera: Zachęcam do aktywności w drugiej turze. Zachęcam również tych, którzy nie wybrali mojej kandydatury, oddali głos na innych kandydatów. Im też gratuluję wyniku, ale dzisiaj mamy małe starcie, właściwie dwóch światów. Z jednej strony Koalicja Obywatelska, z drugiej strony PiS. Myślę, że różne wartości. Z jednej strony konserwatyzm i silna prawica, z drugiej strony miasto otwarte, które chce korzystać ze środków europejskich, chce korzystać z tego, w czym byliśmy przez wiele, wiele lat dobrzy. Mam większość w radzie miasta, jest większość w sejmiku województwa śląskiego, jest rząd koalicyjny. To są argumenty, które trzeba wziąć pod uwagę w tym wyborczym starciu.

Dziś w otoczeniu swoich radnych Piotr Kuczera zapowiedział mobilizację przed II turą:

Piotr Kuczera: Na 72 komisje w 54 miały najlepszy wynik. Jest to na pewno dobry prognostyk, ale nie może nas usypiać, nie jest tak, że wszystko jest dane raz na zawsze, trzeba powalczyć i na taką walkę jestem gotowy. Jak ktoś twierdzi, że i tak Kuczera pewno wygra to właśnie tak się nie stało. Trzeba nam mobilizacji, trzeba jednak pójść do tego lokalu wyborczego, bo rzeczywiście na tle kraju mieliśmy o całe 6 procent właściwie mniejszą frekwencję, a to za dużo. Na pewno będziemy szli w miasto. Myślę, że kontakt z wyborcą jest zawsze potrzebny. Z drugiej strony jest też tak, że cały czas jest urzędującym prezydentem, czyli mam też co robić, ale na pewno wyjdziemy bardziej na zewnątrz.

Piotr Kuczera przyznał, że nie dzwonił do kontrkandydatów z I tury Krzysztofa Kazka czy Tomasz Pruszczyńskiego. II tura wyborów samorządowych 21 kwietnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj