Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dom Kultury w Chwałowicach: Spotkanie z Tomkiem Kobielskim w Rybniku

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do Klubokawiarni Żółty Młynek na ,,Podróże w nieznane'' w Żółtym Młynku. We wtorek, 6 października o godz. 19.00 Tomasz Kobielski zaprasza na prelekcję pt. „Górskie wyprawy z Adventure24. Korona Ziemi i nie tylko”. Wstęp wolny.

fot.TarasK/pixabay.com

Lider agencji podróżniczo-trekkingowej – Tomasz Kobielski zabierze Was w najdalsze górskie i nie tylko rejony świata. Będzie o wyprawach na Island Peak, Aconcaguę, Pico de Orizaba, Kilimandżaro, Ruwenzori – Margherita Peak, Jebel Toubkal, ale też o trekkingu do bazy pod Everestem. Nie zabraknie też wspomnień o zdobywaniu samego Mount Everestu czy innych wspaniałych szczytów.

-zapraszają organizatorzy.

Tomasz Kobielski

Wspinacz i alpinista, organizator wyjazdów i wypraw w różne zakątki świata. Jeden z pierwszych Polaków zdobywców „Korony Ziemi” , wszystkich najwyższych szczytów kontynentów. Wieloletni członek Klubu Wysokogórskiego w Gliwicach. Zdobywca 2 szczytów 8-tysięcznych, w tym Mount Everestu. Współorganizator i członek wyprawy Martyny Wojciechowskiej na Mt. Everest. Członek polskiej wyprawy na K2 w 2010 r., która dotarła mimo niepogody jako jedna z nielicznych grup do obozu 4. na wys. 7900m na drodze Basków. Dwa lata później była też próba zdobycia Lhotse (do wysokości 8200m, wejście bez tlenu, wycofanie z powodu niepogody). Absolwent AWF Katowice, obecnie także wykładowca tejże uczelni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021