Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Beskidzkie Muzeum Narciarstwa w Wiśle z gigantyczną dotacją

Facebook Twitter

Beskidzkie Muzeum Narciarstwa w Wiśle ma być gotowe do końca tego roku. Dziś Marszałek Województwa Jakub Chełstowski poinformował, że inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 18 milionów złotych.

Beskidzkie Muzeum Narciarstwa w Wiśle powstanie przy amfiteatrze

Beskidzkie Muzeum Narciarstwa w Wiśle, imienia Adama Małysza z ogromnym dofinansowaniem!  Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski poinformował, że placówka otrzyma dofinansowanie na kwotę blisko 18 mln zł. Informacja przekazana została podczas czwartkowej sesji rady miasta w Wiśle.

To właśnie podczas tej sesji marszałek Jakub Chełstowski odebrał od Tomasz Bujok – burmistrza Miasta Wisła medal im. Bogumiła Hoffa „Zasłużony dla miasta Wisła”. Ale marszałek Chełstowski też nie przyjechał z pustymi rękami do Wisły, bo oprócz informacji o dotacji wręczył Adamowi Małyszowi, czterokrotnemu zdobywcy Pucharu Świata w skokach narciarskich, zdobywcy czterech medali olimpijskich i sześciu medali mistrzostw świata  Złotą Odznakę za Zasługi Dla Województwa Śląskiego.

To właśnie medale i puchary wywalczone przez Małysza – asa z Wisły – mają stać się główną atrakcją Beskidzkiego Muzeum Narciarstwa. Placówka powstanie w centrum Wisły, w budynku hali parkowej, który w zasadzie zostanie całkowicie przebudowany.

Wszystkie najważniejsze trofea, wszystkie historie związane z Adamem, te najważniejsze, cała historia jego kariery, ale też chcemy – tak jak wcześniej podkreślałem – zagospodarować trofea Piotrka Żyły i wszystkich kolejnych ewentualnie zwycięzców Mistrzostw Świata, Pucharów Świata, a mam nadzieję, że tacy jeszcze będą

– mówił niedawno w Radiu 90 o  planach Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj