Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dziś (25.09.) po długiej chorobie zmarł były Prezydent Rybnika Adam Fudali

Facebook Twitter

Zmarł po długiej chorobie. Lider Bloku Samorządowego Rybnik kierował miastem przez 16 lat, wcześniej przez jedną kadencję był miejskim radnym. Gdy w 2014 roku przegrał w drugiej turze wybory prezydenckie, został przewodniczącym rady miasta. Z tej funkcji zrezygnował dwa lata później z powodów zdrowotnych.

Adam Fudali na trwałe zapisał się w historii Rybnika. To za jego prezydentury powstał kampus, miasto zostało skanalizowane, to z jego inicjatywy rozpoczęto starania o budowę drogi Racibórz-Pszczyna. Zapamiętamy go także jako pomysłodawcę koncertów zagranicznych gwiazd w Rybniku. Na Miejskim stadionie zagrali Bryan Adams, Guns N’Roses, Rod Steward, Thirty Seconds To Mars i Linkin Park.

Radio 90: Który koncert Pan wspomina najcieplej? 

Adam Fudali: Guns N’Roses, dlatego, że ten typ muzyki, która mi najbardziej odpowiada, to jest ostra muzyka rockowa. Jared Leto dostał Oscara za film i nagle on jest w Rybniku ze swoją grupą z koncertem. To mi się nawet nie śniło, także już tutaj mam swoją próżnię zaspokojoną. Naprawdę pokazałem, że można zrobić wszystko. Samorządowcy byli naprawdę zdziwieni. Mówili: jak Ty to zrobiłeś, że coś takiego Ci się udało. To było coś naprawdę niesamowitego.  

Adam Fudali miał 67 lat. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy odbędzie się jego pogrzeb.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022