Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Biogazownia w Rybniku? Czy mieszkańców do idei przekona wycieczka?

Facebook Twitter

Biogazownia w Rybniku ma zostać zbudowana w dzielnicy Niewiadom - to najbardziej prawdopodobna lokalizacja tej inwestycji. Teraz, by przekonać mieszkańców dzielnicy do tego pomysłu - włodarze miasta proponują im wycieczkę. Do innej biogazowni, działającej w Jarocinie.

Biogazownia w Rybniku
Fot. wcr-jarocin.pl

Kto chce pojechać zobaczyć jak działa biogazowania? W sobotę (16.03) odbędzie się zapowiadany wyjazd studyjny do Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie. Pojechać mają mieszkańcy Niewiadomia, dzielnicy Rybnika, w której ma powstać biogazowania.

Jak usłyszeliśmy w spółce Centrum Zielonej Energii Subregionu Zachodniego, na razie zgłaszają się do nich pojedynczy chętni, swoja listę tworzy Rada Dzielnicy Niewiadom. Wyjazd do Jarocina w sobotę (16.03) o 7.00 rano.

O lokalizacji biogazowni w Niewiadomiu, prezydent Rybnika Piotr Kuczera poinformował w Radiu 90, przekazując, że konsultował sprawę z Radą Dzielnicy. To oburzyło przedstawicieli mieszkańców, biogazowania w Niewiadomiu to temat numer 1 rozmów w tej części Rybnika, mieszkańcy obawiają się nieprzyjemnych zapachów czy szczurów. W sobotę 23 marca odbędzie się spotkanie władz miasta z mieszkańcami Niewiadomia w tej sprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj