Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ewakuacja w Raciborzu. 24 osoby zasłabły w szkole przy Kozielskiej [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Ewakuacja w Raciborzu. Straż pożarna ustala co spowodowało, że dziś (11.01) w szkole przy Kozielskiej w Raciborzu źle poczuli się uczniowie. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego został ewakuowany. Co wiemy więcej?

Ewakuacja w Raciborzu. Aktualizacja godz. 16.30

W raciborskiej szkole nie stwierdzono obecności niebezpiecznych substancji. To najnowsze informacje z placówki przy Kozielskiej, gdzie ewakuowano 284 osoby, po tym jak ponad 20 osób źle się poczuło. Po godzinie 12.00 uczniowie i personel Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przeszli do pobliskiej hali sportowej na czas prowadzenia akcji.

Na miejsce oprócz karetek pogotowia, skierowano patrole policji a także straż pożarną, w tym specjalistyczne laboratorium wchodzące w skład jednostki chemicznej z Katowic. Mundurowi jednak niczego nie stwierdzili. Nie ma wiec przeciwwskazań do tego, by jutro (12.01) zajęcia odbyły się w placówce normalnie. Sprawę przejmie prawdopodobnie policja.

Ewakuacja w Raciborzu. Aktualizacja godz. 15.30

Mamy kolejne informacje ze szkoły w Raciborzu, skąd dziś (11.01) ewakuowano uczniów i personel. Po tym jak uczniowie zaczęli się skarżyć na złe samopoczucie, do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy Kozielskiej w Raciborzu wezwano służby: straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe. Dyrekcja szkoły zdecydowała o ewakuacji do pobliskiej hali sportowej, szkołę opuściły 284 osoby.

Przebadano 27 osób, w tym jedną dorosłą, reszta to byli uczniowie. Dwójka nieletnich trafiła do szpitala. Jak słyszymy od raciborskich strażaków, wszyscy mieli objawy zatrucia wziewnego, wciąż nie ustalono jaką substancją.

Na miejscu pracuje jednostka ratownictwa chemicznego z Katowic. Po uczniów zgłosili się rodzice.

Ewakuacja w Raciborzu. Wcześniej pisaliśmy:

Straż pożarna ustala co spowodowało, że dziś (11.01) w szkole przy Kozielskiej w Raciborzu źle poczuli się uczniowie. Na miejsce, do Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego wezwano służby, między innymi pogotowie ratunkowe. Jak informuje Radio 90 Joanna Wiśniewska rzeczniczka Komendy Policji w Raciborzu, po tym jak źle poczuło się 24 uczniów i uczennic, dyrektor zarządził ewakuację. Szkołę opuściły 284 osoby.

Na miejsce wezwano specjalistyczną jednostkę ratownictwa chemiczno- ekologicznego z Katowic.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj