Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Szachowy w Katowicach. Dla kogo Drużynowy Puchar Polski w szachach błyskawicznych?

Facebook Twitter

Festiwal Szachowy w Katowicach. To impreza przygotowana przez Śląski Związek Szachowy z udziałem UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój. Wiemy kto zdobył Drużynowy Puchar Polski w szachach błyskawicznych.

Festiwal Szachowy w Katowicach
mat.prasowe/ fot. Michał Walusza

Drużyna HETMAN GKS Katowice zwyciężyła w turnieju o PGNiG Termika Drużynowy Puchar Polski w szachach błyskawicznych, który odbyły się w piątek (26.04) w Katowicach. Był to pierwszy akord XI Festiwalu Szachowego w Katowicach, który potrwa do niedzieli.

Drużyna z Katowic, która przed rundą play-off zajmowała drugie miejsce za zespołem Gostmat Gostynin, w decydującej rozgrywce okazała się najlepsza. Zespół w składzie Bartosz Soćko, Kacper Piorun, Jan Klimkowski, Jakub Seemann i Keti Tsatsalashvili wywalczył pierwsze miejsce, wygrywając w finale z KS Gwiazdą Bydgoszcz (Radosław Wojtaszek, Paweł Czarnota, Bartłomiej Heberla, Krzysztof Raczek, Bartłomiej Turski). Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa VOTUM SA Polonia Wrocław (Szymon Gomularz, Marcin Tazbir, Oskar Wieczorek, Oleksandr Sulypa). W turnieju udział wzięło dwadzieścia osiem drużyn.

Festiwal Szachowy w Katowicach

mat.prasowe

Festiwal Szachowy w Katowicach

Już w sobotę (27.04) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczną się dwa kolejne turnieje.

Na liście zgłoszeń mamy ponad dwudziestu arcymistrzów szachowych i całe grono innych znakomitych szachistów. Tegoroczny XI Festiwal Szachowy w Katowicach wieńczy obchody 100-lecia Śląskiego Związku Szachowego i jestem przekonany, że wysoki poziom sportowy i organizacyjny najlepiej pokaże, jak ważne i mocne na Śląsku są szachy. Cieszymy się, że świętujemy nasz jubileusz w Katowicach, miastu, które tak wspaniale wspiera szachy

– mówi Andrzej Matusiak, prezes Śląskiego Związku Szachowego.

Zobacz zdjęcia z Festiwalu Szachowego w Katowicach:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024