Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

FEEL zagra na rzecz 16-letniej Pauliny

Facebook Twitter

Pierwsza terapia okazała się nieskuteczna, chociaż 16-letnia Paulina dzielnie walczyła o zdrowie, z nadzieją, że się uda. Ostra białaczka limfoblastyczna niestety, dała o sobie znać ponownie. W piątek (11.09.) na rzecz Pauliny Szołtysek z Rybnika zagra grupa FEEL.

Koncert charytatywny, z którego cały dochód będzie przeznaczony na leczenie nastolatki w piątek (11.09.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej o godzinie 18.30.

16-letniej Paulinie potrzebna jest specjalna terapia. Pozostało niewiele czasu na zebranie dużej kwoty. Szansą dla rybniczanki jest przyjęcie leku zarejestrowanego i stosowanego u osób dorosłych chorych na ostrą białaczkę limfoblastyczną w USA. Ten bardzo obiecujący lek nie jest jeszcze zarejestrowany w Europie i nie będzie finansowany przez NFZ. Wstępny koszt terapii wynosi ok. 150 tys. Euro (630 tys. złotych), a pierwsza dawka leku powinna zostać podana za około miesiąc.

W pomoc rybniczance zaangażowała się grupa FEEL. W piątek (11.09.) zagra na jej rzecz. Podczas koncertu zaplanowano liczne licytacje między innymi: gitary z autografem Piotra Kupichy, koszulek sportowców z autografami oraz wielu innych cennych przedmiotów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022