Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał WOŚP w Rybniku: Kohut śpiewa Dżem, prezydent „Pszczółkę Maję”

Facebook Twitter

Finał WOŚP w Rybniku: na ulicach miasta kwestować będzie ponad 300 wolontariuszy. Impreza plenerowa odbędzie się na terenie kampusu, ale dziać będzie się także na terenie galerii Focus.

Finał WOŚP w Rybniku

Już po raz 32  zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na rybnickim Kampusie finał w niedzielę (28.01.) od 14.00. Na scenie uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA, zespół CZORNOBRYWC’I, THE FARSK, SARI SKA BAND i Piotr Tłustochowicz z zespołem. Wystąpi Phoenix Poi Group ze swoim FIRESHOW. Na mieszkańców czekać będzie strefa gastronomiczna, wystawa motocykli, wystawa militariów Wojska Polskiego, strażacy, policjanci i strażnicy miejscy.

Na ulicach powiatu rybnickiego kwestować będzie ponad 300 wolontariuszy. Finał także w Focus Park. Tam usłyszmy: Joanna Spandel, Magdalenę Górską z recitalem jazzowym, Katarzynę Wantuli, Sabinę Szewczyk i Kawę z Mlekiem. W konkursie opartym na popularnej „Szansie na Sukces”, a w rybnickim wydaniu noszącym tytuł „Szansa, szansa, szansa…” wystąpią m.in Prezydent Piotr Kuczera, Senator Piotr Masłowski i Adam Drewniok, basista zespołu Carrantuohill, czy  znany z TikToka ksiądz Adrian Chojnicki.

Masłowski zaśpiewa piosenkę „Teksański” zespołu Hey. Prezydent Rybnika Piotr Kuczera wybrał motyw główny z bajki „Pszczółka Maja”, a Łukasz Dwornik „Wypijmy za błędy” Ryszarda Rynkowskiego. Długo zastanawiał się nad wyborem piosenki eurodeputowany Łukasz Kohut – tu sprawa była jasna, bo jest wielkim fanem zespołu Dżem, ale problem był z wyborem konkretnego utworu.

 Stanęło na „Wehikule czasu”. Myślałem nad „Whiskey” ale moje zdolności wokalne nie są na takim poziomie, a nie chciałbym urazić nikogo ze słuchających

– śmieje się Łukasz Kohut.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024