StartKultura

Focus Mall: Kiermasz Wielkanocny z Warsztatami Terapii Zajęciowej

Jak co roku zapraszamy rybniczan do naszej galerii na Kiermasz Wielkanocny. Jego cykliczność i niezwykła popularność wśród mieszkańców jest dla nas powodem do dumy i radości. Zapewniam, że także tym razem nie zabraknie świątecznego klimatu i wspaniałych, niepowtarzalnych ozdób wielkanocnych, których zakup sprawi ogromną radość kupującemu oraz jego twórcy. Autorami przedmiotów wystawionych na kiermaszu są uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych z Rybnika i okolic – mówi Sonia Kostecka, dyrektor galerii Focus Mall Rybnik.

Kiermasz Wielkanocny organizowany jest z myślą o jego wykonawcach. Poprzez sztukę mają oni możliwość zaprezentowania swoich artystycznych umiejętności. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na: rehabilitację, integrację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, wyjazd turystyczno-terapeutyczny dla podopiecznych oraz zakup materiałów, z których powstaną kolejne wyjątkowe dzieła.

Partnerami społecznymi wydarzenia są: Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 z Rybnika oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 2 „Latarnia” z Rybnika – Niedobczyc, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rybniku,  Warsztaty Terapii Zajęciowej z Czerwionki – Leszczyn oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzone przez Państwowy  Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Zostaw komentarz