Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

FOTON. Obchody jubileuszu tym razem w Rydułtowach

Facebook Twitter

W Galerii "Złote Grabie" ciąg dalszy obchodów 10-lecia grupy fotograficznej FOTON, Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej Instytutu Studiów Edukacyjnych i Sztuki w szkole zawodowej w Raciborzu. Otwarcie wystawy w piątek (10.04.) o godzinie 18.00.

Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON, działające aktualnie przy Instytucie Studiów Edukacyjnych i Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, swoją statutową działalność zainaugurowało oficjalnie 16 grudnia 2005 roku. Opiekunem grupy jest Gabriela Habrom-Rokosz.

Dziesięcioletni okres działalności Koła okazał się wyjątkowo twórczy. Przedstawiciele FOTON-u podjęli się realizacji wielu przedsięwzięć, będących efektem cyklu spotkań „Rozmowy o fotografii” – organizowanych comiesięczne od 2008 roku dla zainteresowanych fotografią i obrazem cyfrowym.

W ramach działalności statutowej zorganizowano wiele spotkań autorskich. Członkowie Koła uczestniczą ponadto od 2006 roku w kolejnych edycjach Rybnickiego Festiwalu Fotografii, który w ostatnich latach osiągnął już rangę międzynarodową. Swoje doświadczenia wzbogacają również podczas organizowanego co dwa lata światowego Foto Art. Festiwalu w Bielsku Białej. W ramach współpracy PWSZ z lokalnymi instytucjami i placówkami edukacyjnymi, członkowie Koła prowadzą warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wprowadzając młodych uczestników w tajniki, jakże dziś popularnej fotografii.

Sami członkowie Koła biorą również udział w warsztatach twórczych i plenerach, doskonaląc własny warsztat. Do ważniejszych projektów, jakie mieli okazję zrealizować można zaliczyć przede wszystkim: Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne na niemieckiej Wyspie Norderney na Morzu Północnym, Międzynarodowy Plener Fotograficzny „Punkt widzenia” w czeskim Hradcu nad Morawicą oraz w miejscowościach Raduñ i Kravaře, jak również na terenie Powiatu Raciborskiego, Branic i Rydułtów. Dorobek artystyczny Koła stanowi kilkadziesiąt wystaw w kraju [Bytom, Głubczyce, Jastrzębie Zdrój, Katowice, Leszno, Racibórz, Rybnik, Wodzisław Śląski] i za granicą [Niemcy, Republika Czeska, Białoruś].

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021