Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Gorzyczki: Włamanie, pożar i nielegalna uprawa. Wszystko w jednym domu

Facebook Twitter

Właściciel wyjechał na święta, w jego domu wybuchł pożar. Wiele wskazuje na to, że było to podpalenie. Policja przy okazji odnalazła jednak coś, co ją bardzo zainteresowało.

fot FB/ OSP Gorzyce

Do domu jednorodzinnego przy ulicy Wiejskiej w Gorzyczkach strażacy zostali wezwani wczoraj (26.12.) przed godziną 9.00. Dzwonił sąsiad, który zauważył ogień, właściciela nie było w domu. Na miejscu okazało się, że jest kilka źródeł pożaru, paliło się w piwnicy oraz pomieszczeniach na parterze budynku.

Ratownicy ugasili płomienie. Spaleniu uległo wyposażenie trzech pokoi, a w piwnicy ogień zniszczył otulinę hydroforu. Straty wstępnie oszacowano na 80 tysięcy złotych. Jak informuje wodzisławska policja, w domu prawdopodobnie doszło wcześniej do włamania. Wszystko wskazuje na to, że przed ucieczką włamywacze podłożyli ogień. Na razie nie wiadomo co skradziono.

Policjanci czekają na powrót właściciela, tym bardziej że będą chcieli od niego usłyszeć także wyjaśnienia. W piwnicy domu znaleziono bowiem 5 krzewów konopi indyjskich i sprzęt służący do ich uprawy.

fot FB/ OSP Gorzyce

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024