Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Grupa Beskidzka GOPR: dwie wyprawy, sześć akcji ratunkowych. Jedna osoba nie żyje…

Facebook Twitter

Grupa Beskidzka GOPR miała pełne ręce roboty w miniony weekend. Ratownicy kilkukrotnie wyruszali z bazy na akcje, jednej osoby - niestety - nie udało się uratować.

Beskidzka Grupa GOPR

Grupa Beskidzka GOPR miała w miniony weekend pełne ręce. Ratownicy przeprowadzili dwie wyprawy oraz sześć akcji ratunkowych w rejonie Pilska, Babiej Góry, Skrzycznego, Błatniej oraz Szyndzielni. Niestety życia jednego z poszkodowanych nie udało się uratować.

Tragiczna interwencja miała miejsce w miniony piątek. To wówczas, około godziny 20:45 członkowie grupy GOPR otrzymali  zgłoszenie dotyczące zaginięcia mężczyzny poruszającego się skuterem śnieżnym z Hali Lipowskiej w kierunku Hali Miziowej. Ratownicy dyżurujący na Hali Miziowej podjęli niezwłocznie działania, których efektem było odnalezienie poszkodowanego w rejonie Munczolika po stronie słowackiej.

Grupa Beskidzka GOPR – akcja po stronie Słowackiej

Mężczyzna nie dawał jednak oznak życia, w związku z czym ratownicy rozpoczęli podstawowe zabiegi resuscytacyjne.  Z uwagi na lokalizację wypadku – po stronie słowackiej, ok. 150 m od granicy z Polską – niezwłocznie powiadomiono również ratowników Horská záchranná služba.  Jednocześnie na miejsce działań został przetransportowany ratownik medyczny z GB GOPR, co pozwoliło na wdrożenie zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych (ALS). Niestety pomimo podjętych działań po ponad godzinnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego, dlatego odstąpiono od dalszych czynności ratunkowych.

Jego ciało ratownicy przetransportowali do bazy.

hzs.sk

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj