Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Interwencja Radia90: Wybieg dla psów na osiedlu Nowiny znowu otwarty

Facebook Twitter

Po interwencji Radia 90 znów można korzystać z wybiegu dla psów na osiedlu Nowiny w Rybniku. Na początku grudnia Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zamknęła wybieg, po skargach części lokatorów narzekających na urządzane tam libacje alkoholowe. Po kilku tygodniach przerwy psy wrócił na wybieg.

wybieg dla psów

Półtora miesiąca – tyle trwał ten zabieg wychowawczy wprowadzony przez prezesa Rybnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Czy skuteczny? Przekonamy się pewnie niedługo. Bo choć pojawił się regulamin i można się z nim zaznajomić przed wejściem na obiekt, to tak naprawdę, zmienić się muszą sami ludzie, a to już wymaga dłuższego czasu.

Póki co, mamy radość właścicieli psów i podziękowania płynące do naszej redakcji. Na razie wszyscy odpowiednio się zachowują – piszą do nas. Nowy regulamin określa, co można robić, a czego nie na terenie wybiegu. I tak – można z niego korzystać od godziny 8. do 19, obowiązuje tam kategoryczny tam zakaz spożywania alkoholu czy substancji odurzających. Mogą wchodzić tam tylko trzeźwe osoby i. co ważne, z wybiegu może korzystać jednocześnie tylko pięciu właścicieli z psami.

Na razie RSM nie zamontowała monitoringu, choć prezes spółdzielni przyznał, że to obok częstych kontroli służb mundurowych byłoby skutecznym rozwiązaniem problemu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024