Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Szczury w Jastrzębiu-Zdroju. Błyskawiczna interwencja Radia 90 – deratyzacja jeszcze dzisiaj [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Błyskawiczna interwencja Radia 90 w sprawie szczurów na ulicy Wrocławskiej w Jastrzębiu. Deratyzacja będzie przeprowadzona jeszcze dziś (28.02.).

Szczury w Jastrzębiu

Szczury w Jastrzębiu – Zdroju – kolejny raz mieszkańcy proszą o interwencję

Na to osiedle wróciliśmy z naszym mikrofonem po roku. Dokładnie 12 miesięcy temu reagowaliśmy, bo szczury biegały wzdłuż bloków 9-19. Wtedy zagnieździły się na nieuporządkowanym terenie od strony balkonów. To miejsce zostało uprzątnięte i tam problemu już nie ma, bo szczury prawdopodobnie przeniosły się obok i teraz do naszej redakcji napisali mieszkańcy bloków 1-7. Biegają niedaleko śmietników, niedaleko placu zabaw:

usłyszała Monika Sokołowska od mieszkańców ulicy Wrocławskiej w Jastrzębiu.

Teren należy do Spółdzielni Mieszkaniowej NOWA, która natychmiast podjęła decyzję o deratyzacji. Ona ma być przeprowadzona jeszcze dzisiaj (28.02.) po południu:

Magdalena Wojtczak: Dzisiaj to nastąpi między godziną 15 a 19. Jeszcze firma wybierze najlepszą metodę tej deratyzacji, dlatego że w niedalekiej odległości jest plac zabaw. Dla mieszkańców wywiesiliśmy ogłoszenia, tak żeby wiedzieli, żeby uważali, jak wychodzą z pieskami na spacer. Jesteśmy na to przygotowani i mamy nadzieję, że wkrótce o temacie będziemy mogli zapomnieć.

mówi Magdalena Wojtczak, zastępca prezesa.

Magdalena Wojtczak

Pamięta naszą interwencję sprzed roku też na ulicy Wrocławskiej:

Magdalena Wojtczak: W zeszłym roku rozmawiałyśmy, ten teren, o którym mówiliśmy, został uprzątnięty, tam tego problemu nie ma. Natomiast teraz przy innym bloku pojawił się ten sam problem. Z naszej strony będziemy się starać, żeby to możliwie jak najszybciej zrobić tym porządek. Natomiast cały czas mamy prośbę do naszych mieszkańców, żeby nie wyrzucali jedzenia za balkony, żeby nie pozostawiali tego jedzenia. Bo to jest dokarmianie tych szczurów i przez to one lubią się tutaj gromadzić. Dwukrotnie się z tym samym problemem mierzymy w tej okolicy, mam nadzieję, że mieszkańcy też wyciągną z tego wnioski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj