Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie: Orkiestra górnicza budzi miasto do życia [FOTO]

Facebook Twitter

W Jastrzębiu-Zdroju znów wróciła tradycja górniczych pobudek. Trzy orkiestry górnicze budzą w środę 4 grudnia mieszkańców miasta. Orkiestra "Borynia" gra m.in. przed Urzędem Miasta. Szczęść Boże!

Orkiestra Borynia zagrała w Szerokiej, a później przed Urzędem Miasta. Muzykom towarzyszyli nasi reporterzy, którzy rozmawiali z obudzonymi mieszkańcami miasta:

To bardzo miła pobudka- mówiła idąca do pracy prezydent Jastrzębia Anna Hetman, którą przed urzędem powitała orkiestra:

Tradycja wraca, myślę, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej takich widoków. Natomiast to dzisiaj święto górnicze więc świętujemy, w wielu kościołach już od samego rana odbywają się msze, później uroczystości główne w hali widowiskowo- sportowej. Jastrzębie i wszystkie gminy górnicze świętują, a wszystkim górnikom z tej okazji w imieniu swoim i mieszkańców życzę przede wszystkim zdrowia, dużo siły i szacunku do ich pracy.

Pobudki górnicze to ważna tradycja, cieszymy się, że możemy znów grać w Barbórkę mieszkańcom – mówi Władysław Mołdrzyk z orkiestry Borynia:

Ja myślę, że gro mieszkańców Jastrzębia bardzo przychylnym okiem patrzy i uchem słucha tego co tutaj się dzieje o tak wczesnej godzinie, bo mimo wszystko święto górnicze w Jastrzębiu, Barbórka jest takim świętem, które jest chyba świętem najważniejszym tutaj w Jastrzębiu, w mieście mimo wszystko głównie górników (…). Ja myślę, że już co roku z rana będziemy tak budzić mieszkańców Jastrzębia.

W Jastrzębiu o poranku byli Robert Krzyżaniak i Przemysław Niedźwiecki.

Film z wydarzenia zobaczycie TUTAJ

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022