Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Anna Hetman i Michał Urgoł: Brudna kampania i zarzuty kłamstwa [WIDEO]

Facebook Twitter

II tura wyborów samorządowych coraz bliżej no i emocje coraz większe. Przed dzisiejszą poranną debatą pod budynkiem Radia 90 zebrali się sympatycy jednego z kandydatów z transparentami, by wspierać go swoją obecnością.

Wyniki wyborów w Jastrzębiu

Dziś (17.04.) w studio Radia 90 gościliśmy Michała Urgoła oraz Annę Hetman startujących w wyborach samorządowych w Jastrzębiu-Zdroju. Dyskusja już od początku nabierała rumieńców, bo dotyczyła tego, kto rozpoczął brudną kampanię.

Anna Hetman: Ja przez te 10 lat nie bawię się w brudną kampanię, nie szkaluje, nie manipuluje informacjami, przekazuje fakty. Banery wieszane w mieście, które mówią, przekazują nieprawdziwe informacje, kłamliwe informacje, a przede wszystkim to, co się dzieje w internecie. Ja podobno mieszkam w Wodzisławiu, mam jakieś majątki, samochód za milion kupiony. Takie informacje są przekazywane.

Michał Urgoł: Na konferencji prasowej pani Anny Hetman słyszymy o tym, że nie należy dopuścić PiS-u do władzy. Wieszane są w całym mieście banery pani prezydent z jej ekipą i z takim dużym podpisem” Nie oddajmy miasta w ręce PiS”. No to jest nic innego jak próba podzielenia mieszkańców. Mówi pani prezydent w swojej konferencji, że tylko ona jest gwarantem pozyskania środków, ponieważ marszałek jest z Koalicji Obywatelskiej.

Podczas porannej debaty kandydatów na fotel prezydenta Jastrzębia-Zdroju padły też oskarżenia o kłamstwo.

Anna Hetman: Dlaczego pan okłamuje mieszkańców, mówiąc o zadłużeniu tak wysokim?

Michał Urgoł: Ja okłamuje mieszkańców? W którym miejscu?

Anna Hetman: Mówi pan o zadłużeniu 82 miliony.

Michał Urgoł: Ja powiedziałem? Nie, absolutnie. Zadłużenie miasta mamy na poziomie 20 kilku milionów z pożyczki, którą braliśmy…

Anna Hetman: Teraz wyprostowaliście tą informację, ale wieszacie takie kłamliwe banery w całym mieście.

Michał Urgoł: Ja nie wieszam żadnych banerów, moje banery są opisane.

Anna Hetman: Ja rozumiem, że pan się tak o niego odsuwa…

Michał Urgoł: Ja rozumiem różnicę między deficytem a długiem, więc proszę mi nie mówić, że ja okłamują mieszkańców.

Po wyborach Koalicja Anny Hetman ma 11 radnych, PiS 10, Wspólnota Samorządowa 2. Kluczowa wydaje się być II tura wyborów, gdzie ten, kto zostanie prezydentem, stworzy większość. Goście porannej debaty przyznali, że jeszcze nie rozmawiali z radnymi ze Wspólnoty Samorządowej.

A debata do zobaczenia TUTAJ oraz na naszym kanale YT

Serwis wyborczy radia 90 – Wybory samorządowe 2024 – zobacz nasze debaty

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj