Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie- Zdrój: oszust podatkowy zatrzymany

Facebook Twitter

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o wystawianie i posługiwanie się nierzetelnymi fakturami na wartość ponad 5 milionów złotych oraz oszustwa podatkowe, w wyniku których uszczuplono podatki VAT na łączną kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Jak wpadł oszust podatkowy? Przeczytaj.

fot. policja Jastrzębie- Zdrój

Jastrzębie- Zdrój: oszust podatkowy zatrzymany

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym oszustw podatkowych, dokonywanych przez szereg firm z aglomeracji górnośląskiej zatrzymali i doprowadzili do prokuratury mieszkańca Zabrza.

Podejrzany 47-latek to prezes kilku spółek prawa handlowego. Prokurator przedstawił mu zarzuty dokonania oszustw podatkowych o znacznej wartości, w szczególności zaniżeniu podatku VAT. Nierzetelne faktury dotyczyły zakupu sprzętu i usług związanych z wyposażeniem znanej sieci klubów fitness, działających na obszarze województwa śląskiego. W trakcie czynności przeszukania w siedzibie spółki podejrzanego mundurowi zabezpieczyli nierzetelne faktury i inne istotne dla tego postępowania dokumenty. W toku śledztwa ustalono, iż podejrzany 47-latek, posłużył się 34 razy fikcyjnymi fakturami. Łączna wartość tych faktur to ponad 5 milionów złotych. W wyniku oszustwa uszczuplono podatki VAT na łączną kwotę ponad 600 tysięcy złotych. Faktury służyły też do zwiększenia kosztów spółek podejrzanego, co doprowadziło także do zaniżenia zobowiązań podatkowych tych spółek, w podatku dochodowym. Wobec podejrzanego prokurator zastosował policyjny dozór, zakaz kontaktowania się ze wskazanymi osobami i poręczenia majątkowe w kwocie 300 tysięcy złotych. Podejrzany teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Jastrzębie- Zdrój: oszust podatkowy zatrzymany. Co mu grozi?

Za popełnione przestępstwa 47-latkowi, oprócz dotkliwych kar finansowych, grozi do 15 lat więzienia. Spółki podejrzanego, będą także musiały zwrócić do Urzędu Skarbowego uszczuplony podatek wraz z odsetkami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024