Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Fikcyjne faktury i zawyżone projekty. Tak wyłudzono miliony na innowacje

Facebook Twitter

W ramach szeroko zakrojonego śledztwa, policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali cztery osoby w wieku od 52 do 63 lat, podejrzewane o wyłudzenie środków z funduszy unijnych na kwotę przekraczającą 1,3 miliona złotych. Wystawiano fikcyjne faktury i zawyżano wartość projektów.

Policjant z Raciborza

Grupa ta, wykorzystując zawyżone wartości projektów i obieg sfałszowanych faktur, uzyskała nielegalne dofinansowanie na rozwój nowoczesnej firmy produkującej zaawansowane technologie, w tym baterie i stacje do szybkiego ładowania.

Jak informuje policja w Jastrzębiu – Zdroju, wśród zatrzymanych znajdują się dwaj prezesi spółek z aglomeracji śląskiej oraz ich pracownik, a także kobieta odpowiedzialna za dostarczanie fikcyjnych faktur. Działalność ta doprowadziła do uszczuplenia podatku dochodowego CIT i VAT na niemal pół miliona złotych. Zabezpieczone przez śledczych majątek podejrzanych oszacowano na kwotę 2 milionów złotych.

Zarzuty postawione zatrzymanym mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Jastrzębiu-Zdroju śledztwo może przynieść kolejne ustalenia w tej bulwersującej sprawie wyłudzeń dotacji unijnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024