Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie powalczy z GKS-em Tychy w finale Pucharu Polski

Facebook Twitter

Dziś (30.12) finał Pucharu Polski w hokeju na lodzie. JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z obrońcą tego trofeum GKS-em Tychy.

Sportowe przesądy
Fot. jkh.pl

JKH GKS Jastrzębie powalczy z GKS-em Tychy

Przypomnijmy, w turnieju finałowym rozgrywanym w Krynicy w czwartek (28.12) jastrzębianie pokonali po serii rzutów karnych faworyzowany GKS Katowice, wczoraj (29.12) natomiast zespół z Tychów pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 6:3. Szykuje się ciekawe i zacięte widowisko.

Drużyna z Tychów jest obecnie wiceliderem tabeli Tauron Hokej Ligi. Ekipa z „Piwnego Miasta” nie rozpoczęła sezonu rewelacyjnie, ale po przejęciu sterów przez Pekkę Tirkkonena „ruszyła z kopyta” i na przestrzeni dwóch miesięcy przegrała tylko dwukrotnie, a jedną z dwóch porażek GKS Tychy poniósł… na Jastorze.

Co ciekawe, zarówno jastrzębianie, jak i tyszanie, jeszcze nigdy nie przegrali meczu w finale Pucharu Polski. GKS Tychy sięgał po to trofeum aż dziewięciokrotnie, zaś zespół z Jastrzębia – czterokrotnie. Na przestrzeni ostatnich siedemnastu lat aż dwanaście razy „łup wędrował” na Stadion Zimowy lub Jastor, przy czym JKH GKS dwa razy przywiózł Puchar Polski z… Tychów, gdzie pokonał Podhale Nowy Targ i Unię Oświęcim. Dziś jastrzębianie i tyszanie spotykają się po raz pierwszy w finale. Początek meczu o 17.30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj