Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie nie zagra w finale. Zespół przegrał z katowickim GKS-em 0:2

Facebook Twitter

Finał mistrzostw Polski nie dla hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Po dwóch przegranych- dwukrotnie 1:4 - na własnym lodzie, jastrzębianie pojechali w niedzielę (24.03) do Katowic na półfinałowy mecz numer 5. Musieli go wygrać, by przedłużyć swoje nadzieje na awans. Tak się jednak nie stało.

JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie nie zagra w finale

Po kolejnym zaciętym spotkaniu 2:0 wygrali katowiczanie. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli pod koniec drugiej tercji, wprawdzie JKH GKS chwilę później wyrównał, ale sędziowie dopatrzyli się zagrania wysokim kijem Dominika Pasia i gola nie uznali. W końcówce spotkania, gdy zespół z Jastrzębia wycofał bramkarza, GKS Katowice trafił do pustej bramki i rozstrzygnął mecz oraz całą rywalizację na swoją korzyść, wygrywając ją 4:1.

JKH GKS zagra zatem o brąz. Rywalem będzie zespół GKS-u Tychy, który także 1:4 przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim. Pierwszy mecz o trzecie miejsce we wtorek 2 kwietnia w Tychach, rewanż w czwartek 4 kwietnia na Jastorze. Rywalizacja o brąz toczy się do dwóch wygranych. Ewentualny trzeci mecz w sobotę 6 kwietnia ponownie w Tychach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024