Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

KAS ostrzega: uwaga na fałszywe smsy

Facebook Twitter

Uwaga na fałszywe smsy od eTolla. Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed fałszywymi informacjami, które dotyczą płatności za przejazd drogami w tym systemie.

uwaga na oszustów
fot. Pixabay

Takie fałszywe smsy w sprawie płatności za przejazd to próby wyłudzenia danych o rachunkach bankowych. Kliknięcie w link zawarty w wiadomości prowadzi do strony wyłudzającej dane. KAS przypomina, że system e-TOLL nigdy nie wysyła SMS-ów zawierających linki do płatności.

KAS ostrzegamy przed fałszywymi smsami dotyczącymi płatności za przejazd w systemie e-TOLL. To próby wyłudzenia danych o rachunkach bankowych użytkowników. Jeśli otrzymasz SMS, który zawiera link, nie klikaj w niego. To może być próba wyłudzenia Twoich danych osobowych i bankowych.

Przykładowa treść fałszywych wiadomości: „Od 19.03 twoje rachunki za autostradę są poważnie zaległe. Kliknij link…”. Pamiętaj, że e-TOLL nie wysyła smsów zawierających linki do płatności. KAS udostępnia aplikację mobilną e-TOLL PL tylko za pomocą autoryzowanych sklepów

Aplikacja mobilna e-TOLL PL jest udostępniana wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych sklepów App Store (iOS – Apple) oraz Google Play (Android). Nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł, ponieważ może to zagrażać Twojemu bezpieczeństwu. Tylko korzystanie z aplikacji pochodzącej z autoryzowanych sklepów, pozwala na bezpieczne i wygodne dokonywanie płatności za przejazdy na autostradach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024