Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kiedy pojedziemy Drogą Regionalną? Mamy nowe zdjęcia! [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

Kiedy pojedziemy budowanym rybnickim odcinkiem Drogi Regionalnej Pszczyna-Racibórz?

Na początku miała to być jesień tego roku, w kwietniu 2017 roku podczas podpisania umowy przez wykonawcę pojawiła się informacja, że do końca 2018 roku będzie wybudowany 10-kilometrowy odcinek. Mówił o tym w kwietniu 2017 roku w porannej rozmowie w Radio 90 zastępca prezydenta Janusz Koper, przypomnijmy:

Zgodnie z deklaracjami firmy wykonawczej, powinniśmy zakończyć pod koniec 2018 roku. Czyli pod koniec przyszłego roku. Taka jest deklaracja firmy wykonawczej, że chcą to w takim okresie wybudować, co nas bardzo cieszy.
Radio 90: Jeśli dodamy do tego fakt, że to ta sama firma, która naprawiała słynny most w Mszanie na autostradzie A1, to możemy wierzyć.
Myślę, że tak. Mam nadzieję, oczywiście jest to bardzo trudne zadanie i termin, który sobie firma narzuciła, jest bardzo ambitny i trudny, ale rzeczywiście firma pokazała, że potrafi.

Tego terminu nie udało się dotrzymać. Droga będzie oddana do użytku prawdopodobnie wiosną 2020 roku.

Póki co na 10-kilometrowym odcinku trwają prace wykończeniowe

– mówi Jacek Hawel naczelnik wydziału dróg w Urzędzie Miasta w Rybniku:

Na drodze trwają ostatnie prace wykończeniowe. Jeżeli chodzi o infrastrukturę techniczną, wiadukty i obiekty mostowe są wykańczane zarówno w części górnej, jak i od spodu. Część mostowa ze względu na warunki decyzji środowiskowej musi być wykonywane w okresie późno jesiennym, nawet zimowym, stąd część tych prac została zaplanowana i zgodnie z harmonogramem jest realizowana właśnie teraz. Na części drogowej nawierzchnia bitumiczna została w całości położona. Trwają prace wykończeniowe, umacnianie poboczy, regulacja urządzeń kanalizacyjnych. I oznakowanie, poziome, które już jest, w ciągu dwóch tygodni pojawi się oznakowanie pionowe.

Prace wykończeniowe na budowanej drodze mają potrwać do końca tego roku. Potem przez około trzy miesiące mają trwać odbiory techniczne. Nasi reporterzy przejechali w poniedziałek (2.12.) budowaną trasą. Do tematu wrócimy we wtorkowej porannej rozmowie w Radio 90. Zapytamy prezydenta Piotra Kuczerę czy jest, czy też nie ma poślizgu na budowanej drodze regionalnej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj