Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nabór do przedszkoli w Jastrzębiu rusza w poniedziałek. Można zapisać nawet 3-latka

Facebook Twitter

Nabór do przedszkoli w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczyna się w poniedziałek 5 lutego i potrwa do 23 lutego.

Nabór do przedszkoli w Jastrzębiu
Fot. Pixabay

W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się nabór do przedszkoli w Jastrzębiu. Rekrutacja do 22 publicznych placówek  potrwa od 5 do 23 lutego 2024 r. Wzorem lat ubiegłych rejestracja odbywa się w systemie informatycznym VULCAN, a logowanie do systemu odbywa się przez stronę: www.jastrzebiezdroj.przedszkola.vnabor.pl. Co ważne, kolejność zgłoszeń  do systemu nie ma wpływu na kolejność przyjęcia dziecka. Na ten moment w przedszkolach na maluchy czeka 640 wolnych miejsc.

Chociaż nabór odbywa się drogą internetową, to i tak nie unikniemy wizyty w przedszkolu. Wnioski wypełnione bowiem w systemie, drukujemy w dwóch egzemplarzach i dostarczamy do przedszkola pierwszego wyboru. Wnioski muszą być oczywiście podpisane przez rodziców. Wyniki postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia. Potem rodzice muszą jeszcze pisemnie potwierdzić wolę przyjęcia  w postaci oświadczenia w przedszkolu do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

Co ważne, w systemie logują się tylko rodzice dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu tego roku pójdą do przedszkola.  Rodzice dzieci, które już teraz są przedszkolakami, wolę kontynuowania nauki podpisują w danych placówkach. Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat (urodzone w latach 2021-2018) oraz dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny. Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2018 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

W Przedszkolu Specjalnym im. Małych Bohaterów nie przeprowadza się rekrutacji. Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Placówka prowadzi oddziały dla dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zatrudnia pedagogów specjalnych, psychologów, neurologopedów, tyflopedagoga, surdopedagoga.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj