Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kobiety mają głos!

Facebook Twitter

W żorskiej bibliotece trwa projekt, w ramach którego sporo mówi się o roli kobiet właśnie w życiu politycznym, społecznym i kulturalnym. Oczywiście pretekstem do dyskusji było 100-lecie uzyskania przez kobiety prawa wyborczego, ale tematów do rozmów jest o wiele więcej.

Fot. mbpzory.pl

W Żorach były już poetki, reporterki, animatorki kultury i pisarki. Każda z nich dotyka innego obszaru, w którym obecność kobiety jest bardzo ważna. Przed nami jeszcze dwa spotkania w ramach Klasy Kobiet: w czwartek (29.11.) z Grażyną Plebanek, felietonistką i autorką powieści „Nielegalne związki” czy „Bokserka”, a 7 grudnia żorską bibliotekę odwiedzą Marta Dzido i Piotr Śliwowski autorzy dokumentu „Siłaczki”, o sufrażystkach, które na przełomie XIX i XX wieku, na ziemiach polskich walczyły o prawa kobiet.

Do końca roku zaplanowano też akcję pod hasłem „ZDECYDUJ”, to będzie cykl warsztatów czytania prowadzonych przez krytyków literatury, podczas których uczestnicy będą rozmawiać o wydarzeniach, które doprowadziły do udzielenia kobietom praw wyborczych w różnych krajach świata, przede wszystkim w Polsce. Stworzona zostanie także mapa pojęciowa STO SŁÓW NA STULECIE PRAW KOBIET zawierająca listę najważniejszych pojęć związanych z prawami wyborczymi kobiet oraz z ich obecnością w przestrzeni publicznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022