Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kobiety piją w ukryciu

Facebook Twitter

Rocznie Polacy kupują około miliarda małych buteleczek wódki. Po „małpki” codziennie sięga 3 mln osób, z czego 600 tys. nawet dwa razy dziennie - tak wynika z najnowszych badań.

Kupują je niemal wszystkie grupy społeczne i o różnych porach dnia i nocy, w tym kobiety. Mała butelka z łatwością zmieści się do kieszeni czy damskiej torebki. Na dziennym oddziale odwykowym w Ośrodku Leczenia Uzależnień INTEGRUM w Rybniku z terapii korzysta kilkanaście osób, połowę z nich stanowią kobiety.

Trafiają do nas panie w przedziale wiekowym 20-30, czyli młode kobiety, które piją w samotności, piją dlatego, że jest im smutno, źle. Nie radzą sobie z pędem życia, z ilością problemów. Kobiety, które też pracują. Siadają wieczorami, odstresowują się. Piją alkohol, piją wino, bądź piją wódkę. Potrafią wypić butelkę wina wieczorem. Rano wstają, mają normalne zajęcia i wieczorem to samo się powtarza.

– mówi Izabela Lewosińska, terapeutka uzależnień w rybnickim ośrodku. Potwierdza to jedna z pacjentek INTEGRUM:

Kobiety piją w ukryciu:

„Warto rozpocząć leczenie” – przekonuje nasza rozmówczyni, uczestnicząca w terapii w Ośrodku Leczenia Uzależnień INTEGRUM w Rybniku:

Ośrodek Leczenia Uzależnień INTEGRUM w Rybniku oferuje wsparcie dla osób dorosłych na dziennym oddziale odwykowym, codziennie przez 5 godzin. Terapia trwa 8 tygodni, z możliwością jej przedłużenia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022