Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Skoczów i Rybnik: Kolejne wypadki motocyklistów

Facebook Twitter

Poważne obrażenia motocyklisty po wypadku na Śląsku Cieszyńskim, do zdarzenia doszło także w Rybniku. Za policją apelujemy o ostrożną jazdę.

fot. Policja Rybnik

Do zdarzenia doszło wczoraj (6.07.) w Międzyświeciu na drodze ekspresowej S52 w kierunku Cieszyna. Kierujący motocyklem 33-letni mężczyzna z nieustalonych przyczyn uderzył w barierę oddzielającą jezdnie, a następnie w unieruchomiony pod wiaduktem motocykl, którym podróżowali świadkowie zdarzenia. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Na miejscu czynności wykonywały służby ratownicze. Ciężko ranny mężczyzna, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, został przetransportowany do szpitala.

Na razie nie wiadomo, jakie były przyczyny wypadku. Ich ustalaniem zajmą się śledczy z cieszyńskiej komendy powiatowej policji. Wobec osób, które zatrzymały pojazd w miejscu niedozwolonym tzn. na drodze S52, będą prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

Do zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło także w Rybniku. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w poniedziałkowy poranek (06.07.) na ulicy Rymera. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że jadący skodą 54-letni mężczyzna podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocykliście jadącemu prawidłowo w kierunku ulicy Górnośląskiej. W wyniku zderzenia 24-letni kierowca suzuki doznał ogólnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Rybniku. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Policja apeluje do motocyklistów!

Wystarczy chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrotka na jednośladzie jest pewna. Często się zdarza, że kierujący swoim szybkim i ciężkim pojazdem, nie jest w stanie nad nim zapanować, a wtedy nierzadko dochodzi do nieszczęścia. Nie trzeba przypominać, że taki pojazd nie posiada ani pasów, ani poduszek powietrznych, a nawet najlepszy kombinezon nie gwarantuje bezpieczeństwa.

Zderzenie motocyklisty z innym pojazdem lub przeszkodą, zwykle kończy się tragicznie. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów jest m.in. nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności. Motocyklisto! Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze, zwracaj uwagę na warunki atmosferyczne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj