Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wypadek w Nierodzimiu. Jest ofiara śmiertelna. Wiślanka odblokowana [WIDEO,FOTO] [NOWE INFO]

Facebook Twitter

Uwaga kierowcy, wypadek na wiślance w Ustroniu-Nierodzimiu. Dzisiaj (15.03.) po godzinie 11.00 na drodze wojewódzkiej 941 doszło do zderzenia samochodów osobowych z dwoma pojazdami cieżarowymi.

Fot. Policja Cieszyn

[AKTUALIZACJA GODZINA 18.30]

Jak informuje straż pożarna droga, w miejscu gdzie doszło do tragedii – została odblokowana. Na miejscu zakończyły się policyjne czynności.

Wiemy już więcej na temat tego tragicznego zdarzenia. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 11:00, na pasach ruchu w kierunku Wisły.  Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym mercedesem mężczyzna z nieustalonych przyczyn nie zatrzymał się i wjechał z dużą prędkością w naczepę-wywrotkę ciągnika renault. W wyniku siły uderzenia mercedesa, renault z naczepą uderzył w znajdującą się przed nim toyotę, a ta następnie w samochód MAN, który zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną. W wyniku tego wypadku do szpitala została przewieziona kierująca toyotą kobieta. Mężczyzna, który był w mercedesie, zginął na miejscu.

Przez kilka godzin, dokładnie do 17.30, na tym odcinku drogi zablokowane były pasy ruchu w kierunku Wisły. Wyznaczone zostały objazdy, a ruchem kierowali mundurowi. Policjanci ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej wykonując czynności procesowe w miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków. Teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Fot. PSP Cieszyn

[Aktualizacja GODZINA 13.05]

Jak już wiemy, w zdarzeniu udział brały dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe. Jak się okazuje, wcześniej opisywana przez policję wersja zdarzeń nieco się zmieniła.

Jak przekazał Radiu 90 rzecznik cieszyńskiej policji Krzysztof Pawlik, jedna z ciężarówek za nią toyota yaris i dalej kolejny samochód ciężarowy zatrzymywały się przed światłami. W tył ostatniego auta uderzył osobowy mercedes. Nastąpił „efekt domina” samochody wpadły jeden na drugi. Kierowca tego ostatniego auta zginął na miejscu, kierująca drugą z osobówek została ranna, przewieziono ją do szpitala. Na miejscu cały czas pracują policjanci. Droga jest całkowicie zablokowana w kierunku na Wisłę. Mundurowi wyznaczyli objazd ulicą Krętą, na który kierują samochody.

Droga krajowa numer 941 w Ustroniu-Nierodzimu będzie zamknięta co najmniej do godziny 14.00 – dowiedziało się Radio 90.

[AKTUALIZACJA GODZINA 12.20]

Jedna osoba nie żyje, kolejna została ranna. Wiemy nieco więcej o wypadku na drodze krajowej numer 941 w Ustroniu-Nierodzimu. Przypomnijmy około godziny 11.00 na wysokości jednej z restauracji, przed sygnalizacją świetlną doszło do zderzenia pojazdów.

fot. słuchacz radia 90

Wypadek w Nierodzimiu. Zginęła jedna osoba

Już wiemy, że w zdarzeniu udział brały dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe. Jak przekazał Radiu 90 rzecznik cieszyńskiej policji Krzysztof Pawlik, jedna z ciężarówek zatrzymała się na światłach, wtedy w jej tył uderzyła osobówka, na nią najechała kolejny samochód ciężarowy, w którego tył uderzył osobowy mercedes.

To właśnie kierowca tego auta zginął na miejscu, kierujący drugą z osobówek został ranny. Na miejscu cały czas pracują policjanci. Droga jest całkowicie zablokowana w kierunku na Wisłę. Mundurowi wyznaczyli objazd ulicą Krętą, na który kierują samochody. Na razie nie wiadomo jak długo droga krajowej numer 941 w Ustroniu-Nierodzimu będzie zamknięta.

[AKTUALIZACJA GODZINA 12.00]

Jak mówią świadkowie, w zdarzeniu brały udział 4 pojazdy. Dwa samochody osobowe i dwa ciężarowe. Niewykluczone, że może być to wypadek śmiertelny

fot. słuchacz radia 90

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Nie znamy jeszcze szczegółów zdarzenia, obecnie zablokowany jest przejazd wiślanką w kierunku Ustronia i Wisły. Samochód osobowy uderzył w tył ciągnika siodłowego. Zniszczenia są bardzo duże.

fot. słuchacz Radia 90

Na miejscu pracują strażacy, są karetki pogotowia oraz policja.

Trzeba liczyć się z korkami

Fot. PSP Cieszyn

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024