Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Komunikacja zastępcza do Katowic. PKP wyjaśnia

Facebook Twitter

"Od kilku dni z Rybnika do Katowic zamiast pociągiem większość trasy jeździmy autobusami. PKP rozpoczęła jakieś prace torowe." O zainteresowanie się tematem prosi Arek przez formularz kontaktu: DAJ ZNAĆ.

To jest komunikacja zastępcza wprowadzona w tym tygodniu (18.03.) w związku z pracami na stacji Łaziska Górne Brada. Do 18 kwietnia autobusy jeżdżą na odcinku Mikołów – Leszczyny. W Łaziskach peron zostanie podwyższony i przebudowany.

Będzie nowe oświetlenie i wiata. Prace obejmą zabudowę dwóch rozjazdów, budowę nowego toru oraz przebudowę sieci trakcyjnej. Dodatkowy tor zapewni możliwość mijanki, a dzięki temu przejedzie tam więcej pociągów.

Bezpieczeństwo zagwarantują zaś wymienione urządzenia na nowej nastawni. To na stacji Łaziska Górne Brada, ale prace obejmą też posterunek Czerwionka Dębieńsko, gdzie kolejarze wymienią rozjazd i przebudują sieć trakcyjną. Wszystko w ramach zadania, za 24 miliony złotych, realizowanego na odcinku Katowice – Rybnik linii kolejowej nr 140. Zakończenie prac planuje się na koniec tego roku.

Jeśli chodzi o komunikację zastępczą w związku z tymi pracami, to szczegóły znajdziecie na rozkładach jazdy na stacjach i przystankach, także na portalpasazera.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj