Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koniec sezonu dla JKH GKS-u Jastrzębie

Facebook Twitter

Koniec sezonu w Polskiej Hokej Lidze. Tak zdecydowano podczas środowego (11.03.)  spotkania hokejowych władz oraz przedstawicieli czterech klubów, które jeszcze walczyły o Mistrzostwo Polski.

W spotkaniu uczestniczył prezes JKH GKS-u Jastrzębie, Kazimierz Szynal:

Decyzja o zakończeniu sezonu była podjęta jednogłośnie przez wszystkie cztery kluby, które były obecne w Katowicach na spotkaniu. To jest siła wyższa, także o tym w ogóle nie należy myślę dyskutować. Taką mamy sytuację w kraju, tak to musi być, a my cieszymy się z tego, co było- szkoda żeśmy tego nie dograli, ale siła wyższa.

Zakończenie sezonu to dobra decyzja, jednak szkoda, bo mogliśmy powalczyć z Unią Oświęcim o awans do finału- dodaje napastnik JKH GKS-u, Łukasz Nalewajka:

Pokonaliśmy Cracovię, byliśmy w dobrej dyspozycji. Myślę, że w półfinale nie byliśmy na straconej pozycji. Wiadomo, że chcielibyśmy dograć to na lodzie i rozstrzygnąć to w sportowej walce, ale jeśli takie decyzje zapadły, to musimy się dostosować.

Na środowym spotkaniu w Katowicach podjęto także decyzje, że złoty medal na zakończenie sezonu otrzymał GKS Tychy, srebro – Unia Oświęcim, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli pozostali półfinaliści Mistrzostw Polski: JKH GKS Jastrzębie oraz GKS Katowice. To nie do końca sprawiedliwe rozwiązanie – dodaje prezes Szynal:

Wszystkie drużyny, które awansowały do półfinału powinny otrzymać jednakowy medal- czy to będzie złoty, platynowy, kryształowy- jakbyśmy go nie nazwali. Natomiast drużyna, która zajęła pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, czyli GKS Tychy, powinna otrzymać nagrodę czy wyróżnienie za wygranie rundy zasadniczej. Natomiast nikt nie zdobył według regulaminu Mistrzostwa Polski, ponieważ rozgrywki nie zostały dokończone. Nam przypadł medal brązowy, cieszymy się z tego, aczkolwiek mieliśmy aspiracje grania w finale. Tym bardziej że w lidze rozgrywki z Unią Oświęcim nie najgorzej nam wychodziły i była realna szansa na awans do finału.

Prezes Szynal przypomina, jednak że sezon, który wczoraj się zakończył był wyjątkowy dla JKH GKS-u Jastrzębie:

Podsumowując, cały sezon jest to chyba najlepszy sezon w historii jastrzębskiego hokeja W sierpniu zdobyliśmy w Ostrawie Puchar Thorax. Zdobyliśmy w grudniu 2019 roku Puchar Polski, zdobyliśmy w styczniu 2020 roku Puchar Wyszehradzki i awansowaliśmy do półfinału Mistrzostw Polski w związku z tym nie pamiętam tak dobrego sezonu w historii jastrzębskiego hokeja.

Teraz zespół czeka roztrenowanie się. Władze klubu wraz ze sztabem szkoleniowym już będą zastanawiały się na składem na najbliższy sezon. Polski trzon drużyny zostanie zachowany, w klubie powinna zostać także część obcokrajowców, którzy reprezentowali drużynę w zakończonym sezonie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj