Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs! Wygraj bilety na koncert Iggy Pop i The Stooges

Facebook Twitter

"Ready to die" to tytuł nowej płyty, którą Iggy Pop i The Stooges będą promować podczas sobotniego (22.06.) koncertu we Fridku-Mistku. Jak jednak czytamy w komentarzach na temat tego albumu "To przewrotny tytuł, są w zbyt dobrej formie, by odchodzić!"

Taka opinia to tylko jeden z argumentów, dla których warto wybrać się na koncert IGGY POP & THE STOOGES.

A my mamy dla Was aż osiem podwójnych zaproszeń na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie! Jak powalczyć o nagrodę?

Pamiętacie czasy, kiedy punki wzbudzali wrogie zainteresowanie milicji? 48-godzinny areszt za punkową fryzurę? Opowieści i historie na ten temat można mnożyć…

Styl, który nie tylko nie podobał się władzy, ale nie zyskał również powszechnej akceptacji społeczeństwa dziś nie wzbudza już takich emocji. My zachęcamy Was do zainspirowania się właśnie tym, co, przynajmniej na zewnątrz, charakteryzowało punków… W końcu Iggy Pop nazywany jest „Ojcem Chrzestnym Punka”.

By wygrać bilet należy wystylizować się na punka, zrobić zdjęcie i wysłać do nas na adres konkurs@radio90.pl. To może być sama fryzura, ale także ubiór. Poszperajcie w szafach, przejrzyjcie zdjęcia z tamtych lat i pokażcie nam się! Czekamy na zdjęcia zainspirowanych punkiem jak i punków z krwi i kości!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do piątku (21.06.) do godziny 12.00!

KONCERT odbędzie się w sobotę w hali sportowej w Fridku-Mistku (Na Příkopě 3162). Początek o godzinie 20.00. Wejście od godziny 17.00.

Iggy Pop

Żywa legenda, prekursor światowego punkrocka, a także jeden z najgłośniejszych showmanów na świecie zagra koncert we Frýdku-Místku na Areál TJ Slovan wraz z zespołem The Stooges! Trasa koncertowa, podczas której jedynym przystankiem w Europie Środkowej jest właśnie Frýdek promuje najnowszy album pt. Ready to Die.

The Stooges pomimo stosunkowo krótkiego istnienia (1967-1974) stał się jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka, a ich trzeci album pt. Raw Power z 1973 roku regularnie plasuje się wśród najlepszych albumów wszech czasów. Po rozpadzie grupy jej frontman Iggy Pop rozpoczął karierę solową, podczas której współpracował m.in. a z Davidem Bowie.

Na przełomie lat 60. i 70 Iggy szokował opinię publiczną oraz swoich fanów swoimi obscenicznymi gestami czy tłuczeniem butelek na scenie. Zawsze wyróżniał się szalonymi strojami, smarował się podczas koncertów masłem orzechowym i jako pierwszy rockman wyskoczył do publiczności.

W 2003 The Stooges reaktywowali się, a teraz, po dziesięciu latach końcem kwietnia wydali nowy studyjny album pt. Ready to Die, który zaprezentują również we Frýdku.

Jako gość specjalnym podczas koncertu będzie gwiazda czeskiej muzyki rockowej zespół Tata Bojs.

Iggy Pop and The Stooges – Gun (Ready to Die 2013)

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj