Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Opowieści o regionie: Beata Szołtysek tłumaczy młodzieży teksty piosenek [PODCAST]

Facebook Twitter

Sanah na polskim? Grubson na filozofii? Jak uczyć dzieci języka polskiego? Jak szkolić nauczycieli, by udało się porozumieć na linii nauczyciel- uczeń? O tym rozmawiamy z nauczycielką Zespołu Szkół numer 3 w Rybniku. Posłuchajcie, oto Beata Szołtysek.

Beata Szołtysek jest polonistką z wykształcenia oraz nauczycielką- konsultantką z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku. Organizuje rozmaite warsztaty, projekty oraz innowacje pedagogiczne. Najświeższa jej inicjatywa odbyła się w formie spotkania online, było to szkolenie, na którym prezentowała m.in: Jak teksty współczesnych piosenek z gatunków pop, rock, rap oraz hip-hop nawiązują do myśli filozoficznych starożytności i literatury polskiej. Jak poszło?

Sanah na polskim? Grubson na filozofii?

Beata Szołtysek: Do młodzieży trzeba mówił ładnie, dobrać słowa do ich możliwości percepcji, poznać uczniów, żeby wiedzieć jak widzą świat i jakiego języka używają, ale zawsze poprzeczkę językową stawiać trochę wyżej. Żeby mieli do czego dążyć.

Posłuchaj całej rozmowy na temat języka polskiego,  Sanah, która śpiewa poezję i piosenkach Grubsona, wykorzystywanych na lekcjach filozofii:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj