Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Kregulcowe Dni” w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Jak przekazują legendy Kregulec przybywa pod osłoną nocy, niczym jastrząb. Tymi, których nawiedza są dzieci. Grzeczne nagradza, niegrzeczne karze... zamieniane są w służków, posłusznie krążą i służą biesiadnikom. To wstęp do zabawy, jaką zaplanowano na sobotę, 11 lutego, w Jastrzębiu.

„Kregulcowe Dni” to wydarzenie kulturalne, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Jastrzębiu – Zdroju. Określenie „wydarzenie kulturalne” czasem może kojarzyć się z czymś nudnym i szablonowym, zwłaszcza osobom w wieku szkolnym.

Jednak nie tym razem! Czym tak właściwie będzie ta impreza?

Otóż tematy przewodnie to: fantastyka oraz kultura dalekowschodnia, z szczególnym naciskiem na Japonię.  Począwszy od pokazów walk na miecze, warsztatów z tejże sztuki, poprzez LARP’y, nauki dubbingu, kończąc na ciekawych wykładach. Każdy kto weźmie udział w zabawie będzie mógł odwiedzić salę, gdzie uczyć będą składania origami.  Jeśli ktoś z was marzył, by kiedyś spróbować swoich sił w japońskim teleturnieju, będzie doskonała okazja! Oczywiście każdy fan japońskich komiksów i animacji znajdzie też coś dla siebie. Oprócz sal tematycznych (fantastyczna, mangowa, wykładowa) będzie sala poświęcona grom elektrycznym, gdzie możecie wypróbować okulary VR oraz sala gier bez prądu, w której odbędzie się turniej karcianki „Munchkin”.

To nie wszystko! Jeśli jesteś ciekaw skąd wzięła się nietypowa nazwa wydarzenia, koniecznie powinieneś odwiedzić Zakątek Fabularny. Tam dowiesz się kim jest Hrabia Kregulec, rozwiążesz kilka zadań i zagadek, a być może odkryjesz tajemnice ukryte w „Kregulcowym Dworze”.

„Kregulcowe Dni” 11 lutego między 9.00 a 20.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj