Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

W Jastrzębiu-Zdroju wkrótce rusza rekrutacja do szkół podstawowych

Facebook Twitter

Od 1 do 16 lutego br. rodzice 6- i 7-letnich dzieci z Jastrzębia-Zdroju będą mieli możliwość zapisania swoich pociech do szkół podstawowych. Proces rekrutacji odbędzie się drogą elektroniczną.

Rusza rekrutacja do szkół podstawowych

Pierwszy dzwonek w szkole zabrzmi we wrześniu dla dzieci urodzonych w latach 2017 i 2018, które po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach. Przed nimi jednak czeka proces rekrutacji, który w Jastrzębiu-Zdroju rozpocznie się już w najbliższych dniach.

Rekrutacja ruszy 1 lutego o godz. 8:00 i potrwa do 16 lutego do godz. 15:00. Wszystko odbędzie się za pośrednictwem systemu elektronicznego Vulcan. Rodzice będą mogli zdecydować, czy ich pociechy mają uczęszczać do szkoły w swoim obwodzie (rekrutacja obwodowa), czy też poza nim (rekrutacja otwarta).

28 lutego zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do szkół. Informacja ta będzie dostępna również w systemie Vulcan po zalogowaniu na konto rodzica. Po ogłoszeniu listy zakwalifikowanych, rodzice będą mieli czas od 29 lutego do 8 marca na potwierdzenie woli zapisu dziecka do wybranej szkoły podstawowej. Brak potwierdzenia ze strony rodzica będzie traktowany jako rezygnacja z miejsca w szkole.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/25 obejmuje 17 szkół podstawowych w Jastrzębiu-Zdroju, w tym placówki z oddziałami integracyjnymi oraz mistrzostwa sportowego. Wyjątkiem jest Szkoła Podstawowa Specjalna nr 23 im. ks. prof. Józefa Tischnera, do której rekrutacja nie jest prowadzona drogą elektroniczną. Kryterium przyjęcia do tej szkoły jest orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do szkół podstawowych znajdują się na stronie internetowej miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj