Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Led Zeppelin live from London z Multikinie Rybnik

Facebook Twitter

10 grudnia 2007 roku Led Zeppelin w składzie Jimmy Page, Robert Plant, John Paul Jones i Jason Bonham zagrali koncert w londyńskiej O2 Arena poświęcony fundacji edukacyjnej Ahmeta Ertegüna, założyciela Atlantic Records. Ten wyjątkowy show cieszył się gigantycznym zainteresowaniem, ponad dziewięć milionów ludzi próbowało nabyć bilety na koncert!

Koncert Led Zeppelin w Multikinie Rybnik w środę (7.11.) o godzinie 20.00!

O tym, że istnieją materiały filmowe z tego koncertu opowiadał w 2010 roku Jason Bonham, przyznając, że nie jest to oficjalna informacja. Przy okazji jednak potwierdził, że Rober Plant miał już okazję je zobaczyć. „Mam nadzieję, że ujrzą one światło dzienne (…) trzymajcie kciuki” – powiedział wówczas.

Sam Robert Plant bardzo dobrze wspomina tamten występ, twierdząc, że to najlepszy koncert Led Zeppelin od 1975 roku, rozwiewając jednak nadzieję na powtórkę. „Wszystko odchodzi i przemija, dotyczy to każdego związku.” – powiedział wokalista.” Wiem, że są zespoły, które grają co wieczór dla 20 tysięcy fanów, choć od 10 lat nie wydały płyty. Ale to nie jest żadne osiągnięcie. Osiągnięciem jest robić to, na co ma się ochotę. To bardzo samolubne, ale ogon nie może machać psem.”

10 grudnia 2007 roku grupa Led Zeppelin pojawiła się na scenie w londyńskiej O2 Arena jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. To, co nastąpiło później, to trwający ponad dwie godziny pokaz nasyconego bluesem rock and rolla, dzięki któremu Led Zeppelin po raz kolejny stał się legendą. Do założycieli zespołu, Johna Paula Jonesa, Jimmy’ego Page’a i Roberta Planta, dołączył Jason Bonham, syn zmarłego oryginalnego perkusisty Johna Bonhama, aby wykonać 16 piosenek z dorobku grupy, w tym niezapomniane „Whole Lotta Love”, „Rock And Roll”, „Kashmir” czy „Stairway To Heaven”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj