Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mszana: Konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Ponad pięć metrów miała palma, którą wczoraj (14.04.) przygotowali na konkurs członkowie Rady sołeckiej w Mszanie. W miejscowości w Niedzielę Palmową w parku zorganizowano spotkanie dla mieszkańców.

Były poszukiwania jajek wielkanocnych, nie zabrakło ogniska i gorącej czekolady. Punktem kulminacyjnym był wybór najpiękniejszej palemki.  –W samym parku już kilka dni temu stanęła ogromna, bo 10-metrowa konstrukcja – mówi Rafał Jabłoński dyrektor Miejskiego ośrodka Kultury w Mszanie.

Już w czwartek postawiliśmy ta palmę gigantyczną, ma 10 metrów. Dzisiaj cieszymy się, że wyszło słoneczko, wcześniej aura nie sprzyjała. Staramy się co roku w Niedzielę Palmowa taką imprezę organizować.

Radio90: Tutaj w parku palma gminna, ale każda rodzina robi swoją rodzinną.

Każdy przychodzi tutaj z palmą rodzinną, ale tez organizacje, która działają w gminie Mszana, organizacje społeczne również przygotowały palmy. Z tego co widziałem największa palmę przygotowała rada sołecka, palma ma ponad 5 metrów. Cieszy nas, że mieszkańcy sami i przynoszą te palmy, żeby się nimi pochwalić. 

Pięciometrowa palma rady sołeckiej robiła wrażenie. – Wykonaliśmy ją w kilka osób – mówią Ilona Mura i Celina Mizia.

Bibuła i bukszpan to podstawowe elementy najładniejszej palmy, którą wykonała pani Edyta Furtak z Połomi. Ale jak mówią mieszkańcy biorący udział w konkursie, palma musi być zielona, więc budowali ją z przeróżnych roślin.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022