Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Music & Water Festival! Te informacje mogą Ci się przydać!

Facebook Twitter

Już jutro (27.08.) rusza pierwsza edycja imprezy w Rybniku, trwają intensywne przygotowania. Festiwal rozpocznie się od spektakularnego pokazu Światło i Woda. Organizatorzy wydarzenia stawiają na łączenie przyjemności.

Wchodząc na teren festiwalu, uczestnicy będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji Strefy Woda, którą tworzą: Kąpielisko Ruda oraz Wake Park. W niedzielę ciąg dalszy wydarzeń na kąpielisku a wieczorem wielki koncert na stadionie. Wystąpi zespół Hurts, wcześniej Natalia Nykiel i Dawid Podsiadło.

Festiwal rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia w Strefie Woda, od spektakularnego pokazu Światło i Woda. To niesamowite laserowe show wyświetlane na wodnych kurtynach. Muzykę do pokazu zagra na żywo Konrad Jeremus z zespołu Proletaryat. Usłyszymy jego kompozycje oraz aranżacje Pink Floyd, Guns N’ Roses, AC DC. Tuż po świetlnym pokazie na scenie w Rybniku wystąpi nagrodzony statuetką Fryderyka za najlepszy debiut roku polski duet muzyczny The Dumplings. Sobotnią zabawę zakończy DJ DIO i jego sztandarowy Ibiza Project.

Dnia następnego Strefa Woda zaprasza już od godziny 10.00. Organizatorzy wydarzenia stawiają na łączenie przyjemności. Wchodząc na teren festiwalu, uczestnicy będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji Strefy Woda, którą tworzą: Kąpielisko Ruda oraz Wake Park. Chętnym do skorzystania z kompleksu basenów, wodnych niecek, zjeżdżalni umilą czas czołowi przedstawiciele nowej fali polskiego elektronicznego popu – XXANAXX oraz śmietanka polskich DJ-ów. Muzyczne atrakcje będą odbywać się na trzech scenach: Small Stage, DJ’s Stage, Water Stage.

Znakiem charakterystycznym Strefy Woda będzie specjalnie skonstruowana scena na środku jeziora, do której każdy będzie mógł podpłynąć i posłuchać setów DJ-skich. Fani sportów wodnych będą mieli do wyboru łódki żaglowe, wiosłowe, kajaki, rowery wodne oraz sprzęt windsurfingowy. Dla zwolenników nowocześniejszej formy rozrywki Music & Water Festival oferuje rozpowszechniony przez Hawajczyków w latach 90. najszybciej rozwijający się sport wodny na świecie – Stand Up Paddle oraz pochodzący z Australii Wake, do którego wyciąg od niedawna oferuje Centrum Sportów Wodnych Big Blue.

Gwiazdami sceny klubowej będą: nieoficjalnie nazywana „matką chrzestną polskiego clubbingu” Novika oraz Mr. Lex – DJ grywający w znaczących klubach całej Polski, współtwórca dwóch części kompilacji „Friendly Beats”. Oboje są członkami kolektywu Beats Friendly i od lat funkcjonują jako prywatny i sceniczny duet. Poza nimi wystąpią: Tomasz Manderla, kompozytor i DJ pochodzący z Rybnika; DJ Wilk, na stałe grający w Barcelonie, który supportował m.in. Jessie Ware i Chainsmokers; Kiano, producent i kompozytor, zakochany w nu-discowych oraz deepowych brzmieniach; Chris JAXX, wychowanek DJ Adamus’a; Tenesee – specjalista od house’u oraz MC Jacob A – bez wątpienia najlepszy polski wokalista sceny klubowej.

Czwarta, największa scena, powstanie na stadionie, głównym obiekcie piłkarskim oraz żużlowym w Rybniku. Na wieczorne koncerty zapraszamy od godziny 19:00. Zagraniczną gwiazdą będzie brytyjski duet elektroniczny HURTS. Zespół zdobył serca fanów na całym świecie, wydając w 2010 roku debiutancki album „Happiess”. HURTS promuje obecnie swój trzeci album „Surrender”. Tuż po festiwalu, 30 sierpnia, Theo Hutchcraft będzie obchodził swoje 30 urodziny. Koncert na Music & Water Festival będzie doskonałym intro do obchodów tej okrągłej rocznicy. Na Głównej Scenie wystąpią również artyści z Polski – Dawid Podsiadło oraz Natalia Nykiel.

Informacje praktyczne:

MUSIC & WATER FESTIVAL

PLAN IMPREZY:

Line-up // Dzień 1 / 27.08. 

Mała Scena / Small Stage

 • 20.00 – Otwarcie bram
 • 21.00 – Pokaz Światło i Woda
 • 21.30- 22.30  – The Dumplings
 • 22.30 – 01.00 – Ibiza Project

Line-up // Dzień 2 / 28.08. 

Scena DJ’s / DJ’s Stage

 • 10.00 – 12.30 DJ Wilk (Bcn) & Kiano
 • 12.30 – 15.30 DJ Dio / Tenessee & Mc Jacob
 • 18.00 – 19.00 DJ Wilk (Bcn) & Kaino

Scena na Wodzie / Water Stage

 • 10.00 – 13.30 Tomasz Manderla
 • 13.30 – 16.30 DJ Wilk (Bcn) & Kiano
 • 16.30 – 19.00 Chriss JAXX

Mała Scena / Small Stage

 • 15.30 – 16.30 – Novika & Mr Lex
 • 17.00 – 18.00 – XXANAXX

Główna Scena / Main Stage

 • 18.00 – 19.00 Otwarcie bram
 • 19.00 – 19.50 Natalia Nykiel
 • 20.20 – 21.30 Dawid Podsiadło
 • 22.00 – 23.20 HURTS

PARKINGI

Na potrzeby festiwalu zorganizowano następujące parkingi:
a) parking A przy Obwiedni Północnej: ok 1.850 (750 + 1.100) miejsc postojowych,
b) parking B przy łączniku pomiędzy ulicami Wielopolską a Gliwicką: ok 350 miejsc
postojowych,
c) parking C za boiskiem ze sztuczną nawierzchnią: ok 100 miejsc postojowych; parking dla
autobusów,
Odpłatność za parkowanie wyłącznie w dniu 28.08.2016 r.: 10 zł samochód osobowy, 20 zł autobus.

Dojazd

Posiadacze karnetu lub biletu na wybrane wydarzenia mogą w dniach festiwalu 27 i 28 sierpnia jeździć komunikacją miejską w Rybniku za darmo. Zachęcamy do zapoznania się z rozkładem jazdy autobusów na stronie:  http://www.ztz.rybnik.pl/

Osoby niepełnosprawne

Miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych będą na parkingu od strony ulicy Żużlowej. Będzie tam też usytuowane wejście dla osób niepełnosprawnych (to samo, co dla pozostałej części publiczności).

Osoby niepełnoletnie

Osoby do 16 roku życia mają prawo uczestniczyć w koncercie tylko pod opieką rodziców lub opiekunów. Osoby w wieku od 16 do 18 lat, jeśli chcą samodzielnie uczestniczyć w koncercie, muszą posiadać przy sobie podpisaną przez rodziców lub opiekunów zgodę, która będzie zawierała kontaktowy numer telefonu.

Punkty medyczne

Na terenie festiwalu będą znajdować się dwa punkty: na stadionie i kąpielisku.

Czego nie można wnosić na festiwal

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych, napojów (wyjątek to żywność dla niemowląt i dzieci oraz woda mineralna oryginalnie zamknięta w plastikowych butelkach o pojemności maksymalnie do 0,5 litra), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.

Aparaty fotograficzne

Na terenie imprezy nie można wnosić aparatów fotograficznych z odkręcanymi obiektywami. Dopuszczalne jest natomiast korzystanie z aparatów kompaktowych.

Palenie papierosów na koncercie

Na terenie stadionu obowiązuje bezwzględny ZAKAZ PALENIA!

Bankomaty

Najbliższy bankomat znajduje się w supermarkecie Carrefour położonym 300 metrów od festiwalu.

Gadżety

Na terenie festiwalu powstanie przenośny sklep sieci Empik, w którego ofercie znajdą się płyty artystów występujących na Music & Water Festival.

Depozyt i szatnia

Na terenie stadionu, w godzinach 18:00 – 24:00 zostanie otwarta szatnia oraz depozyt do użytku uczestników imprezy.

Zasady Foto

Nie ma ograniczeń dotyczących robienia zdjęć podczas koncertów w Stefie Woda .W Strefie Muzyka zapraszamy do fotografowania artystów podczas trzech pierwszych utworów każdego z zespołów. Pod główna sceną powstanie specjalnie odseparowane miejsce dla aparatów i kamer.
Po trzecim utworze prosimy o ich wyłączenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj