Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Woda w szkole w Rybniku-Ochojcu jest czysta! Uczniowie i przedszkolaki mogą wracać do zajęć

Facebook Twitter

Woda w szkole w Rybniku-Ochojcu jest już zdatna do użytku, dzieci mogą więc już w poniedziałek (22.01) wrócić do przedszkola i szkoły.

Woda w szkole w Rybniku-Ochojcu
fot. pixabay.com

Nie będzie już zdalnego nauczania. Woda w szkole w Rybniku-Ochojcu jest czysta, nadaje się do użytku. To oznacza, że w placówce wracają normalne zajęcia i to już w najbliższy poniedziałek – 22 stycznia. Taką informację w sobotni poranek przekazał Radiu 90 Łukasz Widera, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku.

W nawiązaniu do   tematu złej jakości wody w Ochojcu oraz zawieszenia zajęć szkoły i przedszkola, z ogromną radością pragnę poinformować, że kryzys został zażegnany – woda zarówno w Ochojcu, jak i w szkole i przedszkolu jest czysta. Przed godz. 9 otrzymałem telefonicznie informację z Sanepidu (…), iż wyniki pobranych w czwartek próbek są prawidłowe i woda jest zdatna do użytku

-informuje dyrektor Widera.

W związku z tym w poniedziałek przywrócone zostanie funkcjonowanie szkoły i przedszkola.

Przypomnijmy. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rybniku Ochojcu zawiesił zajęcia w miniony czwartek (18.01), z powodu złej jakości wody. W piątek odbywały się one zdalnie. Decyzja została podjęta po informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku z zaleceniem, by nie użytkować wody w celach sanitarno-higienicznych i żywieniowych. Dlatego, ze względu na bezpieczeństwo, zajęcia w szkole i przedszkolu miały być zawieszone w piątek oraz w najbliższy poniedziałek (22.01.). Ale dobre informacje, które w sobotni poranek spłynęły z sanepidu, sprawiły iż nie ma potrzeby trzymać dzieci w domach i przed komputerami w poniedziałek. Szkolne i przedszkolne życie wraca do normalnego trybie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024