Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Muzyczna majówka w Cieszynie

Facebook Twitter

Długi weekend przed nami, w regionie odbywać się będzie wiele wydarzeń plenerowych. Choć pogoda nie zachęca, warto zaplanować na nie czas.

W Cieszynie trwa przegląd filmowy 'Kino na granicy’ w jego ramach, 1 maja na rynku odbędzie się Koncert Wolności, czyli wyjątkowe wydarzenie muzyczne z udziałem ikon lat 80-tych. Na scenie pojawią się m.in. Martyna Jakubowicz i Tomasz Lipiński. Organizatorzy Kina na Granicy chcą w ten sposób uczcić 30 lat odzyskania wolności, przez Polskę i Republikę Czeską – mówi Adam Cieślar Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

Niewiele jest dat łączących w sposób przyjazny Polaków i Czechów, a te akurat nas łączą. Staramy się to wykorzystać na rynku w Cieszynie. Tomek Lipiński, Martyna Jakubowicz (…)

Święto 3-go Maja w mieście nad Olzą też maja być inne niż w latach poprzednich. Odchodzimy od sztampowości, obchody mają mieć bardziej luźny charakter – mówi Cieślar.

Oczywiście nie unikniemy części oficjalnej, natomiast nie będzie już procesji po mieście z kwiatami, nie będzie składania kwiatów. Spotkamy się na rynku, żeby się cieszyć się z 3 maja i oprócz orkiestry dętej, oprócz hymnu i śpiewania patriotycznego, będzie też radosny majowy festyn pod hasłem „z przytupem”, czyli będzie trochę po Cieszyńsku, trochę nie bo będziemy też gościć dzieci z fundacji Braci Golców więc to majowe świętowanie będzie wesołe w tym roku i inne niż do tej pory.

Tradycyjnie, 3-go Maja na cieszyńskim rynku organizowana jest nauka śpiewu patriotycznego.

To przede wszystkim jest inicjatywa społeczna, niezależna od instytucji. Po raz kolejny zostaną wydane śpiewniki, po raz kolejny będą uczestniczyć dzieci ze szkół w tym śpiewaniu i mam nadzieję, że aktorzy ze Czeskiego Cieszyna też bo tak było do tej pory. Wiem, że kolejny ambitny repertuar zostaje przygotowany. Jestem przekonany, że nieznane do tej pory utwory, bo tak bywało w poprzednich lekcjach. Wykorzystamy naszą scenę miejską, będzie profesjonalne nagłośnienie więc jestem przekonany, że mieszkańcy będą mogli lepiej słyszeć i będą mogli pośpiewać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023