Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Na chirurgii wciąż czekają na wyniki

Facebook Twitter

Wciąż nie ma wyników testów na obecność koronawirusa wykonanych u pacjentów i personelu oddziału chirurgii wodzisławskiego szpitala.

Jak wiecie z naszych wiadomości: oddział został zamknięty po tym, jak u jednego z pacjentów wykryto COVID-19. To mieszkaniec powiatu raciborskiego, który został już przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Raciborzu. W tej chwili na chirurgii kwarantannie poddanych jest 45 osób, które czekają na wyniki badań:

Wciąż czekamy na wyniki. Wyniki te są przeprowadzane w szpitalu, wiemy, że wczoraj nie dało rady, było za dużo wymazów i za dużo próbek przekazanych do wojewódzkiego sanepidu, także z wstępnych informacji wynika, że te badania powinny być przeprowadzone w dniu dzisiejszym. Mam nadzieję, że w godzinach popołudniowych te wyniki do nas dotrą i będziemy wiedzieć jaki jest stan zdrowia tych osób znajdujących się na kwarantannie w szpitalu.

– mówi Leszek Bizoń, starosta wodzisławski. Jak czują się dziś (2.04.) osoby odizolowane?

Na razie wytrzymują. Jest trudno do tego stopnia, że wsparliśmy ich tam psychologiem. Przebywał psycholog, tam gdzie było potrzebne rozmawiał zarówno z pacjentami jak i z personelem, który tam jest zamknięty. Na chwilę obecną myślę, że atmosfera jest w miarę dobra, poprawna. Czekamy tylko na wyniki, wszyscy z utęsknieniem. Mamy nadzieję, że będą na tyle dobre, że będziemy mogli po przeprowadzeniu kolejnych wyników, kolejnych badań, w przyszłym tygodniu uruchomić, ale to są nasze ciche marzenia.

Oddział będzie zamknięty aż do czasu wykonania testów po raz drugi i poznania ich wyników:

To będzie zależało od decyzji sanepidu, najprawdopodobniej będą musieli te 7 dni przebywać jeszcze na oddziale. Wszystko to co trzeba, to dostają. Próbujemy i staramy się dbać, żeby mieli warunki. Nie mówię o lepszych, bo tam trudno mówić o dobrych warunkach i o komforcie przebywania, ale żeby mieli za tyle znośne warunki, żeby były w stanie tych parę dni tam jeszcze przebywać i funkcjonować.

Pozostałe oddziały w wodzisławskim szpitalu pracują normalnie, ale wzmożono w nich nadzór sanitarno-epidemiologiczny. Pacjenci wymagający pilnych zabiegów chirurgicznych będą kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku lub Żorach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj