Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Niejasności w ustawie śmieciowej

Facebook Twitter

Za wywóz śmieci tyle samo zapłacą mieszkańcy bloków, jak i domków jednorodzinnych. Władzom Rybnika nie uda się prawdopodobnie zastosować rozróżnienia stawek za te usługę. Rewolucja śmieciowa coraz bliżej, nowe zasady zaczną obowiązywać od 1 lipca.

A takie były plany rybnickich urzędników, dlatego też w grudniu ubiegłego roku wstrzymali się od tej decyzji.  Na początku stycznia ustawa dalej nie jest dopracowana przez parlamentarzystów. Oznacza to, że będzie trzeba wrócić do pierwszego wariantu – mówił poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Adam Fudali:

Cały proces legislacyjny nie idzie niestety w tym kierunku, aby te stawki można było różnicować. Zbiórka śmieci w Rybniku była by prowadzona od mieszkańca w gospodarstwie domowym i ta stawka, która była przygotowana to 10 złotych za śmieci posegregowane i 14 złotych za śmieci zmieszane.  Jeśli nie nie zmieni się w tej nowelizowanej ustawie, to taki projekt uchwały jeszcze w styczniu przedstawimy Radzie Miasta.

W tzw. ustawie śmieciowej jest wiele niejasności. Nie wiadomo na przykład w jaki sposób sprawdzić czy mieszkaniec bloku segreguje śmieci. Za prawny bubel odpowiadają parlamentarzyści. Dlaczego nie udało przygotować się przejrzystych przepisów? Jak twierdzi Fudali, cytując róże prasowe opinie i komentarze, to silne lobby śmieciowe wywierało wpływ na parlamentarzystów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj